nanogrip on paska

se toinen mies

viime talvena pakkaskelillä ei mitään pitoa eikä luistoa.
Nyt 0-kelillä pohjaan tarttui 2 sentin kerros lunta. kävellen piti tulla pois ladulta.
Humpuukia koko nanonano

4

741

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Noh sillä saadaan myytyä, markkinointi kikka. Ei mikään voita oikeaa suksivoitelua.

      • Näi o

        Mullakin tarttui sisäänajo vaiheessa lunta nanogripin pohjaan, mutta nyt kun sisäänajo(N.50km) on ohi, niin ei tarttumisongelmaa ole. Ja pakkaskelillä luisto/pito riittää amatöörihiihtäjille, joille nanogripit on tarkoitettukin. Voidellut sukset on varmasti pitävämmät ja luistavammat, mutta se touhu vaatii perhanasti aikaa, rahaa ja taitoa.


      • hhrthrt
        Näi o kirjoitti:

        Mullakin tarttui sisäänajo vaiheessa lunta nanogripin pohjaan, mutta nyt kun sisäänajo(N.50km) on ohi, niin ei tarttumisongelmaa ole. Ja pakkaskelillä luisto/pito riittää amatöörihiihtäjille, joille nanogripit on tarkoitettukin. Voidellut sukset on varmasti pitävämmät ja luistavammat, mutta se touhu vaatii perhanasti aikaa, rahaa ja taitoa.

        Liikkeessä tehty luistovoitelu. Itse laittaa paria eri purkkivoidetta jotka tasoittaa korkilla. Välillä siklaa isommat mömmöt pitoalueelta. Aika helppoa.


    • voiteet kehiin

      o-kelillä paksut kerrokset tarttuu pohjaan ja alle 10:asteen ei mitään luistoa, eikä pitoa laisinkaan. Nyt olen hiihtänyt n. 200km Alussa vähän toimivat, mutta ei enää. Ei voi verratakkaan 80-luvun pitopohjiin. Tuntuu täysin humpuukilta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pehmeää laskua

      Sinulle. Muutaman kilsan päästä. Mieheltä, joka salaa välittää.
      Ikävä
      94
      3712
    2. Nainen olet minun

      Olen ominut sinut itselleni, täysin itsekkäistä syistä. Haluan rakastella sinua nainen, toivottavasti sinäkin minua. Oli
      Ikävä
      45
      3104
    3. Sille ei voi enää mitään

      Miten kaikki meni aiemmin. Oon aivan lukossa 🔒 Tuskin uskallat enää mitää tehdä. Ehkä pitää luovuttaa vaan.
      Ikävä
      94
      2687
    4. Harmi jos ei enään nähdä

      Ehkä se on parempi näin kuitenkin. Ehkä jotain uutta löytyy. Uskon ja toivon että olet onnellinen. Sinussa on kaikki
      Ikävä
      57
      2400
    5. Mukavaa päivää

      Miehelle 🖕❤️‍🔥 Kahvia ja kävelylle🌞
      Ikävä
      61
      2378
    6. Miten suhtauisitte jos kaivattunne sanoisi, ettei hänestä ole seurusteluun

      mutta seksi, hellyys ja yhdessäolo kelpaa kyllä??
      Ikävä
      117
      2327
    7. Merja Kyllönen: Ero

      Joko uusi kierroksessa
      Suomussalmi
      125
      2305
    8. Vau miten upea nainen!

      Näytit todella tyrmäävältä. 🤩😍 En meinannut saada katsettani irti sinusta.
      Tunteet
      21
      2254
    9. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      21
      2203
    10. En voi sanoa että toivon sinulle hyvää.

      Ei meitä ole tarkoitettu yhteen.
      Ikävä
      64
      2070
    Aihe