Hei,
Olisiko kenelläkään suositellaan jotain paikkaa jonne mahtuisin hieman alle 20 hengen kokoinen ryhmä? Olemme menossa viettämään viikonloppua, eikä mistään meinaa löytyä koikoisellemme ryhmälle sopivaa mökkiä tms. missä voisimme saunoa ja viettää yhteistä aikaa.
Onko siis kellään antaa vinkkiä sopivasta paikasta tai onko tietoa mistä voisin kysellä suuremmille rymille vuokrattavia mökki/huvila/leirikeskus tiloja.
Plussaa olisi jos tiloihin saisi tuoda koiran.
ISOn ryhmän kanssa lomalle.
2
393
Vastaukset 2
- Hiekkarantapaikka!!
Semmoinen paikka löytyy Kerimäeltä , siellä voi koira juossa vapaasti. Mökit 30m päässä (esitteen mukaan) toisistaan todellisuus n 10m. Siellä on lomakylä joka täyttää nämä edellytykset.Siellä myös tenniskenttä lomailijoiden käytössä.Nimi oli tortialan lomakylä, muistaakseni.
- Paskamiinoitettu
Se paikka on kaukana lomakylästä. Rakennettu joskus ennen liikennevaloja. Sen jälkeen ei ole mitään kunnostettu saatikka siivottu kun rikkalapiolla ja harjalla pääkävelylinjat. Polulta ei kannata poiketa jollei halua liukastua koiranpaskoihin , siellä koiria rakastavat antaa puudeleiden sotkea koko alueen. Tämmönen on Kerimäen matkailuvaltti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän511001Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll17896Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501802- 46737
- 42674
- 37619
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE166553Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37540Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan57518