Lainaus toisesta ketjusta:
"Huomautus kiihtyneille CIMseuraaja25.8.2008 23:00
Tässä koko ketjussa tämä on AINUT minun kirjoittamani kommentti. En ole aloittanut tai kommentoinut tässä ketjussa kertaakaan! Joku aloittelee näitä Cimcorp-aiheisia ketjuja vähän väliä ja kommentoijia on useita. Kukaan ei käytä nimimerkkiä, paitsi minä.
Tässä faktaa syytöksille, joita on alkanut toisessa ketjussa sadella mielenterveydestäni. "
"Toden totta! CIMseuraaja26.8.2008 08:29
Missä on TJ?
Vertasin juuri Cimcorpin, PKC Groupin ja Konecranesin internetsivuja.
Toisaalta ymmärrän, että jo siitä syystä että kaksi em. on pörssiyrityksiä, niin nettisivuilta löytyi TJ:n kuva ja kommentti.
Cimcorpin sivuilta EI löytynyt TJ:n kuvaa, mikä sinänsä on outoa. Luulisi, että TJ ylpeänä esittelee firmansa ja itsensä, jotta mahdolliset asiakkaat/työntekijät saavat "henkilökohtaisemman" kosketuksen firmaan. "
http://keskustelu.suomi24.fi/node/6035847
CIMseuraaja
17
1046
Vastaukset
- Verotarkastaja
"Vielä erikoisempaa CIM_seuraaja16.6.2009 10:38
Soitetaas Satakunnan Yritysverotoimistoon, että laittavat tarkimman henkilönsä tutkimaan Cimin veroilmoitukset ja mut tositteet läpi.
Pitää selvittää syyt tällaiseen!
Missä on verotarkastaja? Vaadin hänet paikalle! "
http://keskustelu.suomi24.fi/node/6782768 - hämmästynyt lukija
CIMseuraaja
26.8.2008 19:40
0
Olen vain yksi henkilö
Olen vain yksi henkilö. Eilisestä asti jokainen kommenttini on "CIMseuraaja" -nimimerkin alla. Ei ole mitään sisäistä toista persoonaa, ainakaan tietääkseni. Miten mielestäsi minulla olisi useampi persoona?
Työntekijöitäkö? Ei ollut yhtään. Toimin yksityisyrittäjänä ja olin firman ainut työntekijä. Että ainakin siinä mielessä voit olla huoletta, ettei kukaan ole joutunut olemaan koskaan käskytettävänäni.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/6158774
Jaaha. Tero on yksityisyrittäjäkin. :D - Yksityis yrittäjä
Taitaa olla ainakin kaksi persoonaa. Yksityisyrittäjä ja palkollinen.
Eikös Cimcorpissa ole yksityisyrittäjille perinteisesti annettu potkut? - P.A_
Jaaha. Taitaa olla kevät tulossa, kun cim-alkuiset yritykset on Ulvilan palstalla puheenaiheena.
- Multipers
Kuulin, että monipersoonainen Cimseuraaja kirjoittelee Teron autotallissa.
- jaamäävai?
CIMSeuraaja
3.9.2008 20:17
Katos, saakeli...
..niinhän teit taas ;)
(Pian joku tulee huomauttamaan, että en saa keskustella itseni kanssa!) - 1710
CIMSeuraaja
3.9.2008 19:14
Näin taisi käydä
;))))) Toisen housuissa välillä mukava olla ;)
http://keskustelu.suomi24.fi/node/6175780 - CIMseuraaja
Tä
- CIMSeuraaja 2.9.2008
CIMSeuraaja
2.9.2008 11:38
hehehehe
olenko minä sinä, vai sinä minä, kun samalla nimimerkillä rustaillaan?
http://keskustelu.suomi24.fi/node/6175780 - tä?
hyvä kysymys
- Pärstä
Nyt on Cimseuraaja saanut pärstänsä etusivulle. Hienoa. Nyt alkaa valtava nousu.
- CIMseuraaja
Kaikkien näiden vuosien jälkeen: siellähän minä!
- Tämäkö?
CIMseuraaja kirjoitti:
Kaikkien näiden vuosien jälkeen: siellähän minä!
http://www.cimcorp.com/asiakaskuvat/home/TIRE_HANDLING_en1.jpg
- CIMseuraaja
Tämäkö? kirjoitti:
http://www.cimcorp.com/asiakaskuvat/home/TIRE_HANDLING_en1.jpg
Kyllä. Juuri tuo!
- tuut tuut
CIMseuraaja kirjoitti:
Kyllä. Juuri tuo!
Varsin narsistinen virnistys.
- CIMseuraaja
tuut tuut kirjoitti:
Varsin narsistinen virnistys.
Kiitos kehuista!
- hehehehe
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1297676Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?937244Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit307170Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t66340Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t736321Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik1115687Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?465458Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa705313Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus475180Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv194985