Siis meillä on adsl, mutta eme voi puhua samaan aikaan tavan puhelimessa, kuuluu kauhea häiriö-ääni, mitä' tuolle asialle pitää tehdä, jotta on mahdollista käyttää molempia samaanaikaan. Voisiko joku ystävällisesti neuvoa, mitä pitäisi hankkia, ja tehdä?
Kuinka voidaan puhua puhelimessa samaanaikaan kun ollaan netissä?
5
742
Vastaukset
- nimimerkki
Koska et erityisesti maininnut kysyessäsi niin sulla varmaankaan ei ole häiriönsuodatinta puhelimen ja pistorasian välissä?
- nii
ei oo . Mistä sen saa? Miten se laitetaan?
- MacFinn
nii kirjoitti:
ei oo . Mistä sen saa? Miten se laitetaan?
Mulle tuli sellainen kuin tein ADSL sopimuksen ja toinen kun ostin ADSL modemin.
Se on kuin puhelinpistorasia, pannaan seinässä olevaan puhelinpistokkeeseen, siitä kaapeli ADSL modemiin ja puhelin tähän häiriönpoistajaan.
Toisaalta, analoginen puhelin tykkää joskus aika huonoa jos se kytketään digitaaliseen puhelinlinjaan. Sellainenhan se linja on kun ADSL kytketään. - digitaali
MacFinn kirjoitti:
Mulle tuli sellainen kuin tein ADSL sopimuksen ja toinen kun ostin ADSL modemin.
Se on kuin puhelinpistorasia, pannaan seinässä olevaan puhelinpistokkeeseen, siitä kaapeli ADSL modemiin ja puhelin tähän häiriönpoistajaan.
Toisaalta, analoginen puhelin tykkää joskus aika huonoa jos se kytketään digitaaliseen puhelinlinjaan. Sellainenhan se linja on kun ADSL kytketään.adsl:lla nyt ei ole varsinaisesti mitään tekemistä digitaalipuhelimen kanssa.
Tuossa ADSL-käytössä "ylätaajuudet" varataan datalle (adsl) ja "alataajuudet" analogiselle
puhelimelle.
Ilman suodatinta nämä häiritsevät toisiaan.
- 6+14
Kokeile mobiililaajakaistaa, jos alueellasi on huonot puhelinlinjat?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma
Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?3201792Olen melko vakuuttunut
etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok831277Odotan sitä hetkeä
kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh751274- 1341147
- 79937
- 85871
- 48833
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro118794- 48780
Sitä saattaa vähän hölmöillä
rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.60726