Pyramiidihuijjaus hyvin suunniteltu,joka teki mahalaskun.Jos minulla olis ollut millä mällätä,olisin ehkä tuplannut tuoton,onneksi ei ollut.
Wincapita,roistoja vai pyhimyksiä
X amateus
4239
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ja eipä aikaakaan kun hän laittaa pystyyn uuden "rikastumismahiksen" kansalaisille. On segertvarmaa, että uusia äkkirikastumisesta kiinnostuneita taas löytyy.
'Valloissa' huijauksien maailman mestari Maddok sitä vastoin vapautuu vain 'ilmavoimiin' uusia keikkoja suunnittelemaan.
Jos 400% voittomahdollisuuksia väläytellään, niin kyllähän ensimmäisen miljoonansa alkua kerääviä löytyy nopeammalle tahdille. Helpolla rikastuneet voivat pistää parikin milliä rahaa poikimaan. Se astutus näin keinosiemmennysaikaan vain tahtoo jäädä täysin mahoksi ja menee sekin siemensäkki. Ahneella...jne.
arvovaltaiset henkilöt,kuten Gustav Hägglund,Tommi Mäkinen ja monet muut menivät halpaan.Luin Länsi-Savon lauantain numerosta,että Hägglunlilta uppos sinne Kankkulankaivoon toistakymmentä tonnia.
Hyvin tätä rahaapajaa on osattu markkinoida,koska siinähän pyöri todella suuret rahat.
Näkyyhän tuo eduskunnankin Örveltäjät,millä ne rikastuu.Valheella vaan.SUOMEN LAKI LIE.