Nonniin arvoisat lakkolaiset, kuka on edelleen lakossa ja kuka lopettaneena? Me täällä porskutamme ainakin ilman sauhuja! Antaa kuulua tänne kaikki lopettaneet ja sitä suunnittelevat!!!
Tahdonvoima!!!!
Me Lopettajat
6750
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Jep vielä ollaan lakossa. Pitäkää vaan tätä aihetta yllä, niin ainakin pysyy lakossa. Eihän tänne kehtaa tulla ilmoittamaan, että olisi sortunut. Eli lakossa ollaan neljättä viikkoa. Joskus täysin ongelmitta, välillä tupakat mielessä!
...Tapahtui, menin täysin ajatuksissani ostamaan tupakka-askin....no, vahinkoa ei kuitenkaan tapahtunut. Voi herranenaika. Kyllä voi olla tapoihinsa juurtunut ihminen, eli ostin röökiaskin vaikka oon ollut kohta 4 viikkoa polttamatta. Heh :) En siis polttanut, mutta koska totesin, etta mulla ei oo tupakkaa taskussa niin ajatuksissani ostin askin, kaskun en polttanut.! FIU!
no niin neljäs viikko lähti ja tupakatta on pärjätty. En ole käyttäny mitään korviketta. minusta tuntuu kuin se olis keksittyä hömpötystä että pitää olla korvike että voi jättää tupakan. Itse olen polttanut lähes 30 vuotta.Olen ajatellut ,että ens lauantaina voin polttaa tupakan.
...että älä polta...
Niin suosittelen minäkin, ei nimittäin kannata ryhtyä liian itsevarmaksi sen tupakan kanssa. Mulla 6. viikko menossa, enka ole polttanut kuin 10 vuotta ja silti en uskaltaisi kokeilla.
Olin polttamatta 4 kk kunnes sitten umpikännissä poltin yhden.
Ostin sitten siitä päivästä lähtien aina kännissä tupakkaa.
Eli poltan aina kännissä. Eikä mua haittaa.. tupakka kuuluu känniin.
Mua eniten ärsyttää mun katkera kaveri joka pysty olla polttamatta vaan 2 päivää ja nyt se sit vittuilee kun sillon tällön poltan yhden. Esim. eilen poltin selvinpäin pari sen seuraksi.
Silti en tunne olevani koukussa.