Se sitten osoittautui feikiksi. Kaikki on suhteellista. Maalaisjärki pelaa tässä palstassa lukijoilla, jotka ovat todella syövästä toipuneet ja myös hoidoissa olevat. He tietävät totuuden, mutta ovat sivistyneesti hiljaa.
Aikanaan tämä päättyy totuuteen.
Aikanaan tämä päättyy totuuteen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
... olla sivistyneesti hiljaa jos huomaa että feikataan oikein urakalla ja annetaan hoidoidtsa ja tapauksista oikein urakalla lan takaa väärää informaatiota, Jokuhan voi todella samaistua ja jopa toimia samoin.
No, ei tietenkään tarvitse, tämä haimasyöpäpotilas ei osannut valehdella uskottavasti. Hänellä ei ollut riittävää tietoa vuodeosaston rutiineista. Paljastin hänet.
Ammattilaisia ei huijata keksityillä ja jutuilla, jäätte kiinni. Kuten e.m "haimasyöpäpotilas". Lysy10 sinullakin tarinat on sitä sun tätä.
Ei kannata kertoa satuja jos ei todellisuudesta tiedä. Kyllä sellainen syöpäpotilaskin, jolla on omakohtaista kokemusta, tietää käytännöt ja toimitavat, heitäkään ei huijata.