Pohtiii

Ehkä sä pyrit tähän.
Että ikävissäni pyöritellessäni sinua mielessä,
tajuaisin asioita ja päätyisin
ymmärtämään, että rakastan sinua.
241193
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Tuosta taas huomasimme kerran, että joidenkuiden ihmisten oman navan ympärys saa kohtuuttoman suuren painoarvon maailmankaikkeudessa.

Ehkäpä sillä ihmisellä on oma elämä sillä tavalla kesken ja elettävänä, että sinun tunteesi ja jumalattoman suuri persoonasi nyt eivät vaan ole sen ihmisen elämän tarkoitus eivätkä keskipiste?

Ehkä sä luulet itsestäsi hieman liikoja, kun kuvittelet ihmisten keksivän salajuonia saadakseen SINUT rakastumaan itseensä.

Mitä sinulla on kenellekään tarjottavana? Oliko tuo rakastava viesti?
Oletko sinä rakastava ihminen?

Itsekäs ainakin olet, ja napasi on kohtuuttoman keskellä otsalohkoasi.

Äänestä
  • Ja ton syväanalyysin teit aloittajasta yhden viestin perusteella? Taidat olla melkonen fakiiri. Rakastuneiden ajatukset nyt van pyörii oman navan ympärillä, se kuuluu asiaan. Ei siitä tartte vetää johtopäätöksiä koko persoonaan.

    Äänestä

  • Ei aloittaja kirjoitti:

    Ja ton syväanalyysin teit aloittajasta yhden viestin perusteella? Taidat olla melkonen fakiiri. Rakastuneiden ajatukset nyt van pyörii oman navan ympärillä, se kuuluu asiaan. Ei siitä tartte vetää johtopäätöksiä koko persoonaan.

    http://www.youtube.com/watch?v=u4VMeZF9mcg&feature=related

    *provo*

    Äänestä

  • Ei aloittaja kirjoitti:

    Ja ton syväanalyysin teit aloittajasta yhden viestin perusteella? Taidat olla melkonen fakiiri. Rakastuneiden ajatukset nyt van pyörii oman navan ympärillä, se kuuluu asiaan. Ei siitä tartte vetää johtopäätöksiä koko persoonaan.

    aloittaja on selkeä narsisti joka kuolee saappaat jalassa, yksin ja onnettomana.

    Äänestä

Onhan se aina hyvä pohtia asioita, mutta voiko saada toisen rakastumaan roikottamalla häntä ikävässä? Mutta se on kyllä totta, että jos antaa itselleen aikaa, niin jonain päivänä, jonain hetkenä saattaakin oivaltaa sen mikä omaa sisintään hiertää.

Äänestä
  • ap ensin roikotti koska oli muka jotenkin tiedoton tunteistaan, joku mammanpoika joka odottaa että tullaan kädestä hakemaan oikea oman elämänsäluuseri jota ei naisten pariin pitäisi koskaan päästääkään, tunnevammainen ja kokematon Rakastaja (ei rakastelija huomaa merkitysero!).Miten tilit tasataan tällaisen miehen kanssa miten ne tasataan vittu?!!!?Eikä särkyneitä naisia ole jo tarpeeksi, joku sydänterikkoja, roikottaja, flirttailija mutta tosipaikan tullen ... sellainen koskaan tosissaan ole, sellaisen käytös ja reagtiot on tulkittavissa muiden ihmisten jopa tuntemattomienkin! taholta paremmin mitä muka itse tietää koska ei ole tarvinnut koska joku 1 juttu menneisyydessä mennyt mönkään jonka vuoksi kaikki muut kärsivät.sellainen mistään välitä kuin hetken.sydän ei ole aiki mutta pää täynnä.sellaista kukaan himoitse vaan halveksuu!

    Äänestä

viimeinkin olen pääsemässä tavoitteeseeni ja saanut sinut miettimään asioita vähän laajemmin :) näin sinussa sen mitä et halunnut itsellesi myöntää ja jonka itse olen myöntänyt itselleni jo ajat sitten.

Äänestä
  • Loppu totta. kohti totuutta toivottavasti!

    Äänestä

  • Oikeassa olet. Ei toiminnassa aina tarvitse olla järkeä.. Samat tunteet silti vain on.

    Äänestä

  • Ur rules Ur game. Shop's closed, no more free samples. :D

    Äänestä

  • me neither kirjoitti:

    Ur rules Ur game. Shop's closed, no more free samples. :D

    Vanhat romanttiset komediat ovat niin ihana elegantin kaksimielisiä. Sellaisia ei enää osata tehdä.


    http://www.youtube.com/watch?v=YwRKzIXdVLc

    Äänestä

  • 912 kirjoitti:

    Vanhat romanttiset komediat ovat niin ihana elegantin kaksimielisiä. Sellaisia ei enää osata tehdä.


    http://www.youtube.com/watch?v=YwRKzIXdVLc

    Englantilaiset osasivat paljon muutakin näppäriä juttuja:)

    Äänestä


aloittaja olisi hän, sanoisin, että hän tuntee minut.
Ihmisen pitää saada rauhassa tutkia tunteensa, vaikka joskus
ihan kantapään kautta.

Äänestä
  • tulet kantapään kautta niin nuolet kengänpohjani joka aamu niin monta päivää kuin tuhlasit aikaamme ja "mietit tunteitasi". Tuskin millään voit korvata poissaolevaa aikaasi ja aiheuttamaasi surua joten kun tulet, ole tosissasi; kantapään kautta!!!!

    Äänestä

  • alistu huoraMIES kirjoitti:

    tulet kantapään kautta niin nuolet kengänpohjani joka aamu niin monta päivää kuin tuhlasit aikaamme ja "mietit tunteitasi". Tuskin millään voit korvata poissaolevaa aikaasi ja aiheuttamaasi surua joten kun tulet, ole tosissasi; kantapään kautta!!!!

    Ei sun luoksesi ole kukaan tulossa. Eikä ihminen jolle kirjoitat noin rumasti, ole sulle se oikea. Ja varsinkin: sinä et ole hänelle.

    Äänestä

saada itseään rakastamaan. Joko rakastat, tai sitten et. Etäisyys ehkä auttaa näkemään asioita laajemmin, mutta tunteistaan, tai niiden puuttumisesta, jokainen vastannee ihan itse.

Äänestä
  • Älykkökö olet?

    Äänestä

  • Heureka.. kirjoitti:

    Älykkökö olet?

    kirpulla ja älyköllä voisi olla? Kirjoitinpa vaan ajatuksen aloitukseesi.

    Äänestä

pyörittää mielessään asioita.. Ihmisen tapa.. Oppia elämästä.. rakkaudesta.. Rakastamalla.. Tähän pyrin.. En voinut huomioida sinun ajattelumaailmaasi parhain päin.. kun ei minulla sinua ollut.. huomioida rakastamisen arvo.. pyrkiä parempaan ihmisenä.. ystävänä.. rakastajana.. siihen koitin harha-askelein askeltaen kulkien sinut tavattuani pyrkiä.. ei tunne oppinut sydän katkeruutta.. toivoo parasta.. pelkää pahinta.. uskoo hyvään.. jatkaa askellustaan..

Äänestä
  • "pyrkiä parempaan ihmisenä.. ystävänä.. rakastajana"

    Kyllä. Juuri näin. Itsekin.

    Äänestä

pohti, heitti provon ja lähti. Ei ajattele noin.

Äänestä
  • noin juuri täällä ajattelen! Tosi!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


rakastunut? kirjoitti:

Ehkä sä pyrit tähän.
Että ikävissäni pyöritellessäni sinua mielessä,
tajuaisin asioita ja päätyisin
ymmärtämään, että rakastan sinua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu