SP-560UZ ja videoiden ääniongelma

SP-560UZ

Mulla on kyseinen kamera ollut jo muutaman vuoden ja aikaisemmin jo mietin samaa ongelmaa mut nyt todellakin rupesi häiritsemään. Eli jos otan videokuvaa niin miksi ei ääniä tule?? Kuitenkin kameran tiedoissa lukee et videotallennus äänellä. Onko kamerassa jossain sit muka joku asetus et äänen saa pois, eikai sentään? Vai onko tossa ollut joku vika koko ajan? Muistaisin joskus ohjekirjastakin selailleeni eikä sielläkään mitään lukenut, nyt en tiedä missä ohjekirja edes on mut netistä katsoin niin kyllä ne äänet pitäisi olla.

3

401

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
      • SP-560UZ

        Muuten ihan hyvä mut ei mulla ainakaan saa sitä kameravalikkoa valittua, se on sellainen himmeä. Menussa kyllä oli joku äänetön toiminta ja vaihdoin sen mut ääniä ei silti kuulu. Ja sain kyllä zoomattuakin sen ollessa päällä.


    • ....................

      mun missään Olympuksessa ei oo ollu kamerassa äänentoistoa, vasta tietokoneella kuuluu äänet.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      197
      6841
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      159
      2026
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1678
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1380
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      55
      1228
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      50
      1098
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      99
      1055
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      6
      977
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      251
      934
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      919
    Aihe