http://www.hs.fi/politiikka/artikkeli/Suuret puolueet lupasivat yrittäjille mannaa/1135263601739
Kolme suurinta puoluetta on taas vauhdissa. Kaikki lupaa suurpääomalle hunajaa, ja kansa maksaa. Katkerasti.
Kolme suurinta puoluetta on taas vauhdissa. Kaikki lupaa suurpääomalle hunajaa, ja kansa maksaa. Katkerasti.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Äänestäkää siis Perussuomalaisia jotka lupaa aivan samat asiat ja tuolloin kaikki voi muuttuakin!
Perussuomalaisia me äänestetään siksi, että nämä kolme suurinta puoluetta huomaisivat, ettei kansa ole tyytyväinen heidän harjoittamaansa politiikkaan.
Toinen vahva vaihtoehto on muutos 2011:
http://ohohupsis.puheenvuoro.uusisuomi.fi/51739-eri-ihmisille-eri-lait
KUN HERNEKEITTOA ALKAVAT JAKAA JÄSENKIRJAMIEHET.
YLEENSÄ OOTTERMANNIN PARKKI PAIKALLA KAUHA KOPRASSA
HYMYILLÄÄN; TULEHAN OTA LAUTANEN, KAIKKI MITÄ OLET
VUOSIEN VARRELLA ARVOSTELLUT PUOLUETTA , NE SIINNÄ
UNOHTUU. PUOLUEUSKOLLISUUS JATKUU,JA RIKOLLINEN
TOIMINTA JATKUU, JONKA YLEENSÄ HERNE KEITON JÄLKEEN
HYVÄKSYY.
heitä meinaan äänestää ja toivon et päästään eroon koko EU.sta ja samalla koko helkutin eurosta ja saahaan samalla kuriin tuo holtiton maahanmuuttokin.
Myö eläkeläiset ollaan heleskutin erimielistä sakkia, meillä yksistänsä olisi mahdollisuus muuttaa kansan ajattelutahtoa sinne minne se kuuluisi, mtta kun ei, niin ei. Ei sen puoleen, ei me pystyttäisi hallitsemaan koko kansaa, sillä hitaita myö ollaan ja siksipä meidän pitääkin ottaa jermut rattiin ja antaa äänensä tälle perussuomalaiselle kansa tahtoo asialle. En usko muuhun, kuin siihen, että tämä meidän nykyinen älymystö tarvitsee ojennuksen, joka sitten muistuu mieleen aina kun houkutus on liian suuri. Ihanne kuvio muuttumiselle olisi kokoomus, perussuomalaiset, rkp, ja muita pieniä lisäksi, jos tarvis niin vaatii.