Joo elikkä olisin hankkimassa lautaa itelleni lähinnä Freestyle käyttöön
ja mietin että minkähän pituinen suunnilleen olisi paras, kun olen itse sellaiset
167 cm pitkä ja pari senttiä tulee ehkä vielä lisää.
Minkä pituisia muilla on ja oma pituutenne?
LAUTAA OSTAMASSA!
5
481
Vastaukset 5
Leukaan-nenään on hyvä. Se ois varmaan sulle aika lähelle 164cm. Itellä on Burtonin lauta olen itse 148cm ja lauta on 144cm.
- nmnmkhjhdfhjkjfg
Mä oon itse parkkivetäjä ja mulla pituutta on 172 senttiä ja lauta on 149 et toi on mulle aika huippu.
Laske omasta pituudesta 20-25 senttiä pois, niin lauta on hyvän pituinen, noin leuan ja kaulan alueelle.
Olen itse lautaillut 10 vuotta ja kokemuksen ja kuulemani perusteella ton mun neuvon pitäis toimia. nmnmkhjhdfhjkjfg kirjoitti:
Mä oon itse parkkivetäjä ja mulla pituutta on 172 senttiä ja lauta on 149 et toi on mulle aika huippu.
Laske omasta pituudesta 20-25 senttiä pois, niin lauta on hyvän pituinen, noin leuan ja kaulan alueelle.
Olen itse lautaillut 10 vuotta ja kokemuksen ja kuulemani perusteella ton mun neuvon pitäis toimia.mulle rupee toi omasta pituudesta -10cm tulee monot ulos laudalta ja siihen yleensä aina tökkää monot lumeen, mutta jos se sulle on parempi enhän mä siitä kiistele! (mutta mulle on toi toiminut ihan hyvin)
- hhfgdhdfghfgh
odepoeka kirjoitti:
mulle rupee toi omasta pituudesta -10cm tulee monot ulos laudalta ja siihen yleensä aina tökkää monot lumeen, mutta jos se sulle on parempi enhän mä siitä kiistele! (mutta mulle on toi toiminut ihan hyvin)
Hanki sun pituudestas 20 senttiä lyhempi lauta, mutta vain wide-lauta, eli normaalia leveämpi, mutta lyhyehkö, eli jos ostat liian pitkän ja leveän laudan, niin sulla ei tuu muuta kun vitutus rinteessä!
- apina 4
mikä lauta kantii ostaa oon pitä 138 ja pitäs saada alle saan eken lauta ja siteet
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän521013Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll17916Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501810- 46747
- 42674
- 37639
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30606Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE169562Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37550Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan58546