puhunut tästä jollekin joskus ? Mä en ja mä oon joutunut yksin miettimään ja kantamaan tätä asiaa sydämessäni.. Rupeaa pikkuhiljaa jo voimat loppumaan.
Ei ole ollut vaan ketään jolle olisin voinut tästä puhua niin että sen voisi jotenkin ymmärtää..
Ei ole ollut vaan ketään jolle olisin voinut tästä puhua niin että sen voisi jotenkin ymmärtää..
Vastaukset 20
Vanhimmat
tämän kanssa, raskas on sydän.
Sama tilanne. Meidän pitäis löytää toisemme että voitais puhua.
niin monelle, että hävettää. Nainern kun olen, pakko pälättää kavereille.
Nyt kun näyttää, etten sua saanutkaan, olen kuitenkin lakannut puhumasta muille ja säilytän tunteenin salassa...
ole hänestä puhunut oikeestaan muutamaa sanaa enempää kellekkään.. Kaikki meni niin sekavasti ja vituiksi! Et hävettäny se juttu.. Enkä oikein kykene muutenkaan puhumaan kenellekkään mistään aroista asioista. Kannan ne sisälläni tuskaisesti :(
mitä sitten häpeät? Epäonnistuitko jotenkin hänen suhteensa?
Et ole sitten kyseinen henkilö, koska hänellä on oikea pienoisyhteiskunta ympärillään. Minä, yksin oikeastaan. Mutta olen tottunut jo kauan aikaa sitten Nuuskamuikkusen elämään.
On sitä tullut avauduttua parille lähimmälle. Mitään ei muuta sitä ei kumminkaan haluaisi kuin puhua sille miehelle, josko hällä olis samat ajatukset ja tunteet...
vain. Hänellekin ihan vain pääpiirteittäin.
Siskolleni, kaiken. En olisi enää jaksanut muuten.
Maailman paras siskorakas! Hän oli lähes liikuttunut tästä "tarinastamme". Mikä helpottavinta, kun koin tehneeni suurimman rikoksen tässä maailmassa niin hän oli helpottunut että olinkin Rakastunut. Ihanaa. Hän ei tuominnut minua.
No enää en ihmettele mitään, kait :))
Eikä sekään ollut se suuri asia, että rakkauteni kohde olit sinä (!).
vaimolleni.
Pyysin ja hän antoi kuitenkin vielä mahdollisuuden, nyt yritän toimia sen mukaan, ettei hänen tarvitsisi sitä katua.
Onko ap mies vaiko nainen?
joka yleensä näistä tunneasioista tapaa enemmän höpötellä kavereiden kanssa, mutta mä oon varmaan poikkeus... Eli nainen oon mä.
Miksi et voi puhua kenellekään, mikä voi olla niin suuri salaisuus?
kysäistä, se onkin sitten eri asia mitä saa vastaukseksi ;)
En osaa/halua sitä nyttén tässä sanoa... Se on vaan niin vaikeaa. Ei ole kuitenkaan varatusta henkilöstä kyse, ainakaan tietääkseni.
Mutta olen itseasiassa kertonut...yhdelle meidän yhteiselle tutulle. Ei se oikeastaan ymmärtänyt mitään, muuta kuin sen helpotuksen jonka näki kasvoillani kun sain puhuttua. Asia ei vuoda eteenpäin.
Hän taisi kyllä tietää jo. Mulle päin tieto kulki suht reaaliajassa.....
jo.
pahoillasi ja oletko mies vai nainen?