vahvistuksen meiliini, että kone onkin sas;n? Häh? Luulin saavani blue1 koneen ja saankin sas;n koneen. No , toivotaan että samaa tasoa ovat sas koneet.
varasin lennon blue1;lta ja ihmettelin kun sitten sain varaus
CiaCerato
3
498
Vastaukset
että Blue1...no en ole varma onko se SAS:in omistuksessa, mutta kuitenkin se jotenkin on operoitu SAS:in kanssa. Mutta koneet ja muut ovat silti Blue1!
- muualle
Omistuksista viis nyt veisaan, yhteistyökuvio ratkaisee. Ja kyllä se B1:ltä varattu lento voi olla merkitty B1-koodilla ja silti lennetään SAS:sin koneella( tai Lufthansa tai joku muukin voi olla). Ihan niin kuin AY-lento voi olla BA:n kone tai toisinpäin. Allianssit jyrää.
- Åpå
Kyllä se lentotiedoissa olisi lukenut minkä yhtiön kone se on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24145300Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3011223Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy18410834Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369701Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858508Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236501Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03200Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys282202- 321545
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261490