Onko tietoa Green Fieldin huoneista?

Egyptin matkani vaihtui Inglesin matkaan huhtikuun alussa.Varasin isomman yksiön Green Fieldistä.Mikä kerros olisi paras,en halua maan tasalle,koska menen yksin ja ylempänä turvallisempaa.Onko kellään kokemusta näistä isommista yksiöistä ja niiden sijainnista.Minne suuntaan paras,onko merinäköalaa tai altaalle.Muutkin tiedot hotellista otetaan kiitollisena vastaan:)
5421
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

niitä ainakin on kadullepäin, johon paistaa päivällä aurinko.

Äänestä
  • Mihin muihin suuntii parvekkeita?Joku täällä kertoi että oli näkymä merelle,näkyykö meri juuri noista kadun puoleisista huoneista ja kuinka monenteen kerrokseen pitää päästä että näkyisi.Miten aurinko paistaa muualla sijaiseviin huoneisiin?Kiitos sinulle kun viitsit vastata:)

    Äänestä

  • auringonpalvoja1960 kirjoitti:

    Mihin muihin suuntii parvekkeita?Joku täällä kertoi että oli näkymä merelle,näkyykö meri juuri noista kadun puoleisista huoneista ja kuinka monenteen kerrokseen pitää päästä että näkyisi.Miten aurinko paistaa muualla sijaiseviin huoneisiin?Kiitos sinulle kun viitsit vastata:)

    Rakennus on neliön muotoinen ja parvekkeita on ainakin suurin piirtein etelään, eli kadulle, länteen ja itään päin. En muista oliko partseja altaalle päin eli pojoisen puolelle. Meille sattui huono tuuri, kun olimme ko. hotlassa. Huoneemme oli itään, joten partsille ei paistanut aurinko muistaakseni lainkaan, ehkä aikaisin aamulla hetken. Parhaita auringon kannalta olisivat juuri nuo huoneistot kadulle päin, mutta iltapäivästä-illasta paistanee myös länteen päin oleviin huoneisiin. Merinäköala on kadulle päin olevista huoneista ja myös etelälaidalla olevista itä- ja länsihuoneista, riippuen tietenkin kerroskorkeudesta. Veikkaisin, että pitäisi olla ainakin 3.-4. kerros, että merelle näkee.

    Äänestä

Alakerrassa suomalainen baari, josta melua riittää. Teit oikein, kun halusit yläkerrasta punkkapaikan, siellä ei niin paljon melu häiritse. Merinäköalaa sieltä ei voi olla ja todennäköisesti näet viereisen Hotelli Green Gardenin parvekkeet. Aika vanha hotelli, olin siellä ekakerran joskus 1980-luvulla. Onhan se keskeisellä paikalla ja yökukkujalle aivan sopiva paikka, hyvä tanssipaikka Apilaniitty on vieressä ja Pub Ryysyranta viereisessä talossa. Alakerrassa on lisäski Irkkubaari, jossa on kiva istuskella ja kuunnella hyvää musiikkia.Vierailin tammikuun puolessa välissä ko. paikassa ollessani parin viikon lomalla Maspalomaksen puolella. Ei muuta kuin hyvää lomaa sinulle !

Äänestä
  • Kiitos kun sain asiallisia vastauksia.Minulle kun tuo Inglis on paikkana aivan vieras,en ole käynyt kanarialla kuin Tenerifalla kerran.Viimeisten kolmen vuoden ajan olen käynyt aina huhtikuussa Egyptissä,koska sinne suht lyhyt lento ja varma aurinko.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


auringonpalvoja1960 kirjoitti:

Egyptin matkani vaihtui Inglesin matkaan huhtikuun alussa.Varasin isomman yksiön Green Fieldistä.Mikä kerros olisi paras,en halua maan tasalle,koska menen yksin ja ylempänä turvallisempaa.Onko kellään kokemusta näistä isommista yksiöistä ja niiden sijainnista.Minne suuntaan paras,onko merinäköalaa tai altaalle.Muutkin tiedot hotellista otetaan kiitollisena vastaan:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu