Tätäkö se Hyundai laatu on?
nykii nykii
61291
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Hyvin mennöö
http://www.hyundai.fi/yritysinfo.asp
linkkejä kopioimaan tänne kun itsellä ei ole mitää sanomista, hyvin menee!!
Kyll miulla sanommastikkin ois.Hyundai ompi tossi hyvä automerkki.Näinpä se on.
Hyundain varaosien saanti on hyvä. Mikäli vikaa ei osata paikallistaa ei varaosista ole hyötyä, ennenkuin tiedetään mikä osa pitää vaihtaa. Tuossa linkissä väitetään, että Hyundain varaosien saanti olisi huonoa. Sekoitetaan kaksi eri asiaa.
Primerassani kun aikoinaan oli riesana viallinen kampiakselin asennontunnistin, ei huollossa autoa edes kokeiltu siten, että oireet olisivat tulleet esiin. Pitkähköä seisottamista se olisi vaatinut, mutta asentajat ajelivat sillä vähänväliä, ja tuloksena oli lausunto ettei autossa mitään vikaa ole. Vikaaa ei haluttu esiin, kun ei tiedetty sen syytä.
Vuoden taisin ajella itseksen kaasuttelevalla autolla, kunnes riesan aiheuttaja saatiin selville. Ensimmäinen sarja vaihtoantureitakin oli viallinen. Toisella sarjalla autot tulivat kuntoon.
joo