Kun luulee tehneensä

Ei ymmärrä

Luulen välillä tehneeni jotain, vaikka en olekaan tehnyt. Siis näen ihan silmissäni, että teinpäs minä! Yhtenä päivänä huomasin töissä, että eväitä ei löytynyt kassista. Ihmettelin tietenkin miten se on mahdollista, sillä "näin silmissäni" miten otin ne keittiönpöydältä ja laitoin laukkuuni. Oli vielä jotain "erikoisevästä". Kotiin mennessä totuus paljastui: siellähän ne oli pöydällä.

No, tuo esimerkki ei ollut kaikkein paras, sillä siitä voisi tehdä päätelmän, että rutiiniasioista ei aina muista, että tekikö sen vai ei. Mutta samaa luulottelua tapahtuu välillä myös ei-rutiininomaisissa, kertaluonteisissa tilanteissa. En ymmärrä, mistä se johtuu. Kuvittelenko asian mielessäni, ja sitten luulen tehneeni sen?

Mitenkä muut? Tapahtuuko samaa?

1

288

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tsemppii!

      Hyvin kerroit juttusi.Veikkaan ettet keskity viemään loppuun asti suorittamiasi asioita.Jäävät usein kesken.Ajatuksesi harhailevat jossain muualla.Sun täytyy skarpata itsesi suorittamaan työt loppuun asti,vaikka lupaamalla itsellesi että saat ajatella vasta muuta työn suoritettuasi.Olet varmaankin nopea ajatuksiltasi,teot eivät pysy perässä.Kerro,miten jatkossa menee.Saatko ajatuksiasi kuriin :))

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      74
      5168
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      33
      2881
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      40
      2584
    4. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      26
      1993
    5. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      1942
    6. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      1779
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      95
      1772
    8. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      167
      1647
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      24
      1388
    10. Miehelle...

      Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät
      Ikävä
      94
      1220
    Aihe