Pahaa ja raastaa syvältä se kuinka päin.. voi asiat mennä! Viälä, kun jätetään asiat selvittämättä, niin varmaan jääny käteen muuta, kuin väärinkäsityksiä. En tuu ikinä käsittää omaa käytöstäni! Ymmärrän hyvin kyllä minkälaisen pettymyksen se aiheutaa :( Harmi, että tajuaa asioita vähä jälkikäteen..
Tekee
pakoon pelkoja!
9440
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
todellisuutta enemmän tai vähemmän. Sinun tehtäväsi on söilyttää tasapaino.
reaaliajassa, jos vain haluaa tajuta.
Mitä jos juoksisit oikeen kunnolla päin seinää? Ihan tosi... se vois aiheuttaa sellasen amnesian että unohtaisit koko asian... ja kun et muista koko asiaa se jää vaivaamasta mieltä
Käsittääkseni masentuneille on aloitettu uudet sähköshokkiterapiat kautta maan, lääkäriltä saa lähetteen
Mutta jos päätät säilyttää muistosi (onhan niistä iloakin) niin suosittelen , yritä muistaa ne kakki muistot mahdollisimman tarkkaan, oikeen todella, katsoskun mieli herkuttelee silloin tällöin liikuttavilla ajatuksilla jotka saattavat ahdistaa, ja kun tuota oikeen kovaa harjoittelee se mieli turhautuu... boonuksena se saattaa alkaa pyörittään jotain ihan jonninjoutavaa skeidaa eli ihan varteen otettava menetelmä seinäänpäin juoksemiselle mutta yrittänyttä ei laiteta, vanha keino on usein uusia niksejä tehokkaampi joten ei muutakuin extreme harrastusten pariin. Niskat niksauta ja puuta päin karauta.
Turpasi Vitun Pelle! Tapa sä ittes saatanan saasta! Ei muuta.
käyttökelpoinen sana silloin kun oma käytös ei ole ollut asiallista. Sanan potentiaali on hyvä ottaa huomioon vaikka sen lausuminen tuntuisikin työläältä.
Jos puhut nyt siitä asiasta mitä luulen, niin ehkä sun käytöstä ei käsitä kukaan mukaan. Teeskennellä voi ja rahankiilto silmissä vaieta, mutta... Jaa että pettymys? Ihan "pikkupettymys" tosiaan, aika erikoinen sanavalinta!
Ei kiillä näissä silmissä.. Sen rahan takia ihmiset tekevät, niin paljon pahaa toisillensa!
On ollut vaikea käsittääkään miten Jeesuksesta puhuvat palvovat rahaa niin ahnaasti ja tekevät sen eteen ihan hirvittäviä tekoja. Näin se vaan on eikä seurakunnassakaan kai kukaan piittaa mitään tai jos kaikki on samanlaisia. Ihminen on sivuseikka, pääasia näyttää olevan, että itsellä rahaa ja varallisuutta on mahdollisimman paljon, tittelit ja palkat jne. Eikä näytä riittävän että köyhä elää omaa vaatimatonta elämäänsä vaan täytyy vielä lisäongelmia ja tuskaa aiheuttaa. Mikään kärsimys ei näytä riittävän mitä toiselle ollaan valmiita tekemään ihan vaan piruuttaan ja kiusamielessä.
koskaan ei ole liian myöhästä selvittää asioita.. tee se!! saat rauhan ja hänkin