Istutin elämänlankaa parvekelaatikkoon noin kk sitten, ulkona en sitä ole vielä käyttänyt. On kasvanut noin 30 senttiseks, aurinkoisella paikalla ovat sisällä ja kosteutta on ollut sopivasti, mutta nyt näyttää osa lehdistä olevan kellastunut. Mitä on tehtävissä ja mistä tuo vois johtua?
Elämänlanka
kellastuu
3
1192
Vastaukset
- harrastelija
olisiko valon puutetta,pohjoisikkuna, vaiko liian paahteinen ikkuna.
- harrastelija
minun kurkun taimille kävi vähän sama juttu, mutta ei ollut valosta kyse. viherpunkki oli vallannut ne.nämä kyseiset punkit ovat hyvin pieniä mutta ne voi erottaa paljaalla silmällä mutta suurennuslasi auttaa asiaa.ja ne on punaisen värisiä.
- valonpuute
korjaan tilanteen, siirrän lähemmäks ikkunaa kun nyt on ollu 1,5metrin päässä..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 457859
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/875419Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka593859Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu913829- 983569
- 553203
Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod743182Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint342578IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk2112252- 521688