Kuusi vuotias suomenlapinkoira narttumme Tiitu karkasi 11.2.2011 noin kello yksi päivällä omalta takapihaltaan. Se on ollut nyt kadoksissa yli 8 tuntia. Olen hurjan huolissani, kyyneleistä ei tule loppua. Ajattelen koko ajan, että oma kultani kärsii jossain tai on jopa kuollut.
Elikkä kysyisin, että kuinka kauan kannattaa toivoa, että kultani löytyy vielä elävänä. Ulkonakin on 20 astetta pakkasta...
Yleensä, jos Tiitu pääsee takapihalta karkuun, niin pysyy ihan lähellä ja tulee takaisin jos sitä kutsutaan tai ainakin alkaa juoksennella ympäriinsä:) Mutta nyt Tiitu vain katosi, ei ääntäkään kuulunut:( Onkos teijän koirat karanneet kauhean kauas? Onko sellaisia joita ei ole koskaan löytynyt?
Kadonnut...
1
307
Vastaukset
- Toivoilia
Tiitu löyty! Se oli ollut jumissa naapurin leikkimökin alla. Ei päästänyt inahdustakaan. Mä olin viemäs katoamis paikalle vähän kalaa ja mä kuulin sellasen pienen vinkasun. kauheesti aloin eka kutsumaan, mut ku ei kuulunu muuta niin olin jo lähös ku Tiitu alko kunnolla itkemään.
Naapurin pihalle sitten vanhoissa sandaaleissa ja sisähousuissa syöksyin ja kahlasin mökin luokse:9 Siellä se oli:) jumis mut muuten kunnossa. En saanu sitä seltä irti joten iskä syöksyy paikalle kumppareissa ja hajotti jään ja veti Tiitun ulos. Kyyneleet vaan valu. huh huh, kyl tos ehti kunnos pelko tulla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun513515Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si1042276Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5892241Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei192006- 201638
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431628KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar711586Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1351481- 281436
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?911390