RUKA

Ruka sitten alkanu polttaa noita vanhempia rakennuksia? Tais tulla liian kalliiksi se rukan rakentaminen ko sitten rahasta poltetaan. . . ? SkiBistro ny maan tasalle
131232
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

- Muutama vuosi sitten kesäaikaan paloi isompi lomahuvila, josta tuli yli miljoonan euron vahingot, hän muistelee.

Äänestä

Ylläoleva näkyy olevan kymmenennen polven aito kuusamolainen ääliö jonka ajatusmaailmaan ei mahdu kuin polttaminen ja syyllistäminen. Joskus kannattaisi avartaa vähän maailmankuvaa. Käy vaikka kerran elämässäsi Oulussa. Tollaset yrittäjät ei kapaakkaansa polta, varsinkaan sesongin alla

Äänestä

Nyt on hirvittävät pakkaset ja pakkasilla syntyy näitä tulipaloja sun muita vahinkoja. Rukan keskustaa on gryndattu ja sinne on rakennettu kerrostalokeskittymiä, niin tämä vanha matala rakennus siinä rinteen vieressä ei oikein istunut enää näihin kerrostalokuvioihin. Näillä tuhopoltoilla rikastumisiakin tapahtuu vähän väliä, niin eihän tällaista asiaa voi sentään sulkea pois. Suomessa ei enää rehellisyys ole politiikoidenkaan piirissä kovin suosittua, niin saati sitten näiden bisneksen tekijöiden, sesonki ei meinaa yhtään mitään.

Äänestä
  • Kerrankin joku näki sen verran vaivaa että kirjoitti ihan ASIAA.

    Äänestä

  • Näköjään tiedät mistä puhut,koska Bistro ei satu olemaan rukan keskustan alueella

    Äänestä

Pikkasen haiskahtaa jonkun kilpailijan tihutyöltä -- suosittu keikkapaikka kärvähtää juuri parhaan kevätsesongin kynnyksellä -- BUSTED.

Äänestä

Eipä paljo kiinosta toi kuusamolaisten meininki

Äänestä

Samaa mieltä tuosta että kuka muka polttais ravintolan juuri ennen parasta sesonkia. Ja kun myyntikausikin on tosiaan niin kauhean pitkä.

Äänestä

Auttakaa turistit ja menkää Leville kiltit kun meitä ei kesällä huvita tehdä oikeastaan mitään kuin levätä taas talvea varten!Harmittaa olla tälläisillä ilmoilla töissä pomojen kytättävänä!Tää Ruka on ihan suoraan sieltä missä ei oikeasti aurinkopaista!Talvella vain asiat ovat pahemmin kuin kesällä mutta on tässäkin kestettävää olla kesälläkin töissä Rukalla!!!!

Äänestä

Varohan mitä kirjoittelet,tiedä kuka on selän takana kyttäämässä:)

Äänestä

PESSAARI
Insesti lesta kokeilee uhota.

Näen missä kirjoittelet noita uhkailuja

Äänestä

Sisäpiirin vihje vakuutus yhtiöille.

Kuusamon suurperhe teki kuprun, Poliisi, Palolaitos, Yrittäjä sekä kaupungin organisaatio on sukua keskenään.

Helppoa saada näyttämään tapahtuma vahingolta kun sukulaiset pitää omien puolta.

Koko suomi sitten makselee näitä laskuja......

Äänestä

joo ei varmaan kuusamon sisäsiittoset keskenään näitä järkkäile ku sukulaiset päättävät yhdessä toistensa eduiksi XDXDXD

Äänestä

Kommentoi aloitusta


seserdetwe kirjoitti:

Ruka sitten alkanu polttaa noita vanhempia rakennuksia? Tais tulla liian kalliiksi se rukan rakentaminen ko sitten rahasta poltetaan. . . ? SkiBistro ny maan tasalle

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu