Olen kuullut,että kaksoset rakastuu helposti,mutta voivat yhtenä päivänä vain todeta,ettei enää kiinnosta ja hypätä uuteen suhteeseen tosta vaan.Onko perää?
Kyllästyttekö helposti...??
Dreamer
6626
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
...PIDÄ PAIKKAANSA. EN RAKASTU KOSKAAN.HUITELEN VAAN MENEMÄÄN... SANO MUN SANONEEN!
Aikoinani olin juuri tuollainen. Suurimmaksi osaksi ajasta rakastuin ja pyrähdin muualle. Uudestaan ja uudestaan. Mutta kolmisen kk sitten rakastuin aivan uudella tavalla, mitään tällaista en ole koskaan kokenut. Ja se muutti minua. Nyt olen tässä suhteessa ja pysyn, ainakin niin kauan kuin minut huolitaan.
ei pidä paikansa ainakaan mun kohdallani!!!
Minun kohdallani on sattunut niinkin ihana juttu, että olen kohdannut sen tärkeimmän ihmisen. Rakastuminen jatkuu edelleen,ja ollaan oltu kohta viisi vuotta yhdessä. Eli ei ainakaan tähän kaksosnaiseen päde tämä väite.
mulla oli kaksosmies poikaystava pari kuukautta ja ei koskaan kertonu et joku olis vialla, painvastoin oli tosi rakastuneen oloinen ja huumaantunut, mutta yks paiva se vaan loppu, muutti mielensa sekunnissa....se oli paha isku!! sattumaa vaiko ei !!
Seurustelin kaksosmiehen kanssa nelisen kuukautta ja kihloistakin oli jo puhuttu. Eräänä iltana sitten vaan hän sanoi, että nyt se on loppu, vaikka oli juuri samana iltana puhunut yhteisestä tulevaisuudesta ja kyseli minunkin mielipiteitäni asioihin. Eli aikaa tuohon mielenmuutokseen meni noin viisi minuuttia! Olen itsekin kaksonen, mutta tuo tuntui meikäläisestäkin jo tosi omituiselta!