Astradog Riihimäki

Hei!

Katselimme sopivia koirahoitoloita ja lähellä oleva hoitopaikka AstraDog (ent. Astracanin tiloissa) pisti silmään viihtyisän näköisenä. Onko kokemuksia paikasta?
113181
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Itse en ole tuota AstraDogia kokeillut mutta pari tuttavaani on ja sanoivat että ei kuvat vastaa todellisuutta. Kauhean kylmät tilat ja kova melu. Eivät aikoneet viedä sinne enää. Ihan eri meininki kuin AstraCanilla.

Äänestä
  • Hmm... Entäs onko kenelläkään kokemuksia Miraclesta tai Tassutavolasta?

    Äänestä

  • Huskynomistaja kirjoitti:

    Hmm... Entäs onko kenelläkään kokemuksia Miraclesta tai Tassutavolasta?

    ajatellut Onnentassua.

    Äänestä

  • Ei huono kirjoitti:

    ajatellut Onnentassua.

    Näytti aika ankealta noihin muihin verrattuna :/

    Äänestä

moikka!:) mun oli pakko kommentoida, vaikka vanha ketju..meidän koira oli hoidossa kesällä astra dogissa, oli erittäin hyvässä kunnossa ja pirteä koira..kennel lagoonia en voi suositella, sai kamalan ripulin ja oli tois kärsineen näköinen ja halusi nopsaa pois koko hoitolasta. Astradogissa oli kunnon aidat pihalla ja valvontakamerat, iso piha ja oli kuulemma päässyt metsälenkillekin aamulla..aiomme veidä jatkossakin astraan:)

Äänestä

Olisko Riihimäen Onnentassusta muilla mitää kokemuksia,ku sinne olisi koira hoitoo menossa?:))

Äänestä
  • Omia kokemuksia ei ole, mutta aika ristiriitasia kommentteja olen kuullut.
    Harmi jos Astracan on muutttunut huonommaksi samalla kun nimi muutti Astradogiksi. Vaikutti hyvälle ja siistille silloin.

    Äänestä

Kennel Lagoon Riihimäellä, suosittelen. Samoin Onnentassu Riihimäellä.

Lagoonissa menossa sukupolvenvaihdos, en tiedä tämänhetkistä tilannetta, paljonko ottavat sinne, hyvät tilat ja henkilökunta.

Onnentassusssa myöskin hyvät tilat ja henkiläkunta.

Molempia suosittelen lämpimästi.

Äänestä

Hei Viestisi on jo vanha, mutta vastaan kuitenkin. Koskaan ei koiramme ole ollut niin ihanassa ja hyvässä hoitolassa,kuin tuo Astra Dog. Hoitola on pieni ja kodinomainen. Missä on meteliä, niin ne ovat isot hoitolat.

Äänestä
  • Erittäin hyvä hoitola meidän kokemuksemme perusteella.

    Koiramme oli AstraDog -hoitolassa ja kokemukset olivat pelkästään positiivisia. Koiramme ei tykkää olla meistä erossa, ja hieman pelkäsin hoitolan jälkeistä tarrautumista. Mitään sellaista ei ollut. Koiramme oli saanut ihmisen seuraa hoitolassa niin paljon, että ei ollut lainkaan stressaantunut hoitojakson jälkeen.

    Viemme ehdottomasti koiramme jatkossa samaan hoitolaan, jos tarvetta on.

    Äänestä

Koiramme oli tässä lähiaikoina Astradogissa hoidossa ja erittäin tyytyväisiä olemme hoidon tasoon. Paikka vaikutti siistiltä ja kodinomaiselta Koira oli syönytkin kaikki mitä tarjottiin. Stressaantunut koira ei välttämättä syö mitään.

Viemme kyllä jatkossakin koirulin sinne hoitoon, jos koiranhoidon tarvetta ilmenee.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Huskynomistaja kirjoitti:

Hei!

Katselimme sopivia koirahoitoloita ja lähellä oleva hoitopaikka AstraDog (ent. Astracanin tiloissa) pisti silmään viihtyisän näköisenä. Onko kokemuksia paikasta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu