Essot ja masennuslääkkeet

pärisemäänpliis

Vedin tuossa viikko takaperin essoja, mutta ei pärähtänyt sitten ollenkaan,
Syyksi ymmärsin sen, että syön myös SSRI-masennuslääkkeitä, ja niiden kanssa ei pärise.

Kauanko minun tulisi olla ilman masennuslääkkeitä, että essot pärisee?

Riittääkö vuorokausi??

8

10685

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eihajuakaan

      Essot, eli vaikuttava aine MDMA vaikuttaa dopamiinitasojen lisäksi nimenomaan serotoniinitasoihin! Älä ny v*ttu mee vetää essoja samalla ku on SSRI-lääkitys päällä, ellei sun tavoite ole kuolla!

      Hyvä ettei pärähtäny. Ennen ku vedät yhtään mitään huumetta tai kokeilet olla ilman tota sun lekurin määräämää SSRI-lääkitystä, ni luet sen ainees vaikutuksista aivoihin ensin. Tommosella summamutikassa nappien rouskinnalla et saa muuta aikaseks ku sen, että hengenlähtö on jossain vaiheessa todella lähellä.

      SSRI heikentää joo MDMA:n vaikutusta, sillä SSRI nimensä mukaisesti estää serotoniinin takaisinoton. Mutta se ei suoraan tee tästä vaarallista, vaan pikemminkin päinvastoin. Vaaralliseks sen tekee se, että kun mikään ei tunnu, ni otetaan lisää. Ja ku MDMA:n vaikutuksia ei tunne, niin elimistö ei varottele jos vetää liikaa. Kroppa skulaa siihen asti kunnes ei enää pysty. Ja sit tiputaan suorilta jaloilta. Muutenkin aika hölmöö vetää SSRI lääkkeitä ja MDMA:ta sekasin, kun silloin ei MDMA:sta saa ku ne ei-toivotut efektit ja se toivottu efekti jää laimeeks.

      Onneks sun masarit on sentää SSRI-lääkkeitä, etkä vetäny MAO estäjiä, sillä silloin olis ollu melkosen takuuvarma serotoniinishokki. Ja jos se olis käyny, ni todennäkösesti et olis täällä kirjottelemassa.

    • narkkikarkkia huulee

      muutaman minsan vaiva, aika riskii leikkiä noilla keskenään. Siinä on aika lähellä ettet olisi monosen kyydillä lähtenyt kuten eihajuakaan mainitsi. Nämä bum-bum-bum hollantiteknot tamppaajat eivät tajua nähtävästi yhtikäs mitään.

      Huomioidaan se että naksua on monelaista on;

      happopohjaisia (ei mielestäni kovin kummosii)
      piripohjasia (paskimpii mitä on)
      ja niitä ainoita oikein "essoja" eli puhdasta MDMA-pohjaisia, vittu ne on kurkoja khyll.. :)

      Tosin koskaan ei tiedä mitä saa, kun liikkeellä voi olla paskempia kopioita hyvistä, asiantuntevat huomaa sen yleensä.

      Kuulin joskus että jotkut käyttäisivät ennen nameja serotoniin "pakkaajia" että kliimaksista saisia isomman hyödyn irti, voi olla puhettakin vain mutta tuli aiheesta mieleen..

    • Anonyymi

      Joku 3-4pv ku on ilman Ssri lääkettä ni essojen pitäisi toimia oikein hyvin

      • Anonyymi

        Vitut toiminu ainakaa mul vaikka olin viikon syömättä ssri lääkkeitä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vitut toiminu ainakaa mul vaikka olin viikon syömättä ssri lääkkeitä.

        4vko ilman ni alkaa toimii.


      • Anonyymi

        Ei vitus 1,5 viikkoo ollu ilma ja ostin puhdasta mämmiä kivenä eikä sanonu mitää


    • Anonyymi

      Jos olet masentunut niin miksi vedät essoja? Nehän kuluttavat setotoniinit & dopamiinit loppuun ja aiheuttavat alakuloisuutta. Onko nyt paljoakaan järkeä tuossa touhussa?

    • Anonyymi

      Juotteko kofeiini pitoisia tuotteita, piristykseen?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      102
      4487
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      382
      1243
    3. Missä mustasusi on?

      Suden aloituksia ei ole näkynyt moneen päivään.
      Ikävä
      186
      1052
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      109
      1032
    5. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      85
      921
    6. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      47
      901
    7. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      64
      891
    8. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      64
      856
    9. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      11
      852
    10. Onko se niin

      Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta
      Ikävä
      64
      826
    Aihe