pelataan peliä lukemalla niin monta kertaa samaa viestiä että saadaan yhden perheen iät ja sossutunnukset joka päivä sama juttu.Yksi ainoastaan tietää ja voit lopettaa tuon paskan.
Näköjään täällä
jaskajokunen 5
41981
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 41
Vanhimmat
asia on,olet aivan oikeassa,nytkin luetaan samaa viestiä niin moneen kertaan että sinunkin ikäsi saadaan selvitetyksi:)))))))))))))))))))))))
...............
.... tuo voi olla jollekin ihan todellisuutta. Siinä on silloin nauru kaukana.
Minusta on kamalaa, ettei ymmäretä syytä mistä tuo johtuu, siitä on todella leikki kaukana. Eipä ole juurikaan sydämen sivistystä eikä todellista tietoa psyyken asioista.
no sanokaahan korri ja guru, viisaita kun olette, miten tällaisiin viesteihin pitäisi suhtautua. Ei kai me nyt jonkun (tietyn) ihmisen harhoihin voida mennä mukaan. Onhan nää nyt niin paksua puppua, ettei niitä kukaan normaali ihminen jaksa niellä. Väkisinkin välillä provosoituu.
Ei nähdä kuin oma napa ja nöyhtä siinä ympärillä.
netin ulkopuolellakin, hohottelisit ja hihittelisit? Pitää osata käyttäytyä fiksusti ja koittaa edes ymmärtää. Eihän kukaan sinunkaan syövällesi hihittele. Mielen syöpä on usein ihan yhtä vakava ja invalidisoiva kuin ruumiinkin. Ja ajattele läheisiä, miten he kokevat hihittelysi.
Onko fiksua naureskella, pitäisi olla tietoinen, että juuri aloittajan kertoma on täyttä totta kirjoittajalle. Myötätuntoa voi osoittaa monella tavoin, tilanteesta on leikki kaukana. Kiusaaminen on rumaa taitaa olla hoitohenkilöstöä, hänellä on varmasti oikea suhtautuminen hallinnassa. Itselläni on kokemusta psyykepotilaista nuoruudestani, jolloin olin kesätöissä kirjoittelemassa lääkäreiden saneluita. Voi suhtautua kuten keneen tahansa hädissään olevaan lähimmäiseen.
Varsinkin tuo viimeinen "voi suhtautua kuin keneen tahansa hädissään olevaan lähimmäiseen" on NIIN totta!
kannata sinun neuvvoa ketään,jos oletkin ollut laitosapulainen jossain sairaalassa jatkumoa saamassa työttömyyskorvauksiisi.Jätä palsta syövän kokeneille niille se on tarkoitettu,sama pätee Korriin.
mutta ,eiköhän tämä koko aloitus ollut vitsi? - Vai eikö olekaan??
Kuka tälläisen aloituksen sitten laittaa syöpäpotilaille?
ojiipuj
Miksi jättäisimme palstan, emme todellakaan jätä. Olen ollut useammassa sairaalassa hallinto-osastolla, tiedätkö siitä mitään? Ei, me pysymme täällä Teidän ilona.
Huomaatko, että meitä tarvitaan täällä.
Ei ollut vitsi, vaan täyttä totta kirjoittajalle.
http://keskustelu.suomi24.fi/debate/2795
minähän en hihitellyt, enkä olisi vastannut koko ketjuun, jos te kaksi ette olisi taas alkaneet viisastelemaan. Jos tämä palsta olisikin vain "iloja ja suruja", olisi ihan se ja sama mitä täällä kirjoitetaan, mutta kun tämä on "syöpäpotilaat", niin pitäisi vähän ajatella, mitä tänne kirjoittaa.
Miksi te kaksi ette suhtaudu syöpäpotilaisiin niinkuin hädissään olevaan lähimmäiseen??? Miksi vain ja ainoastaan tätä yhtä häirikköä pitää ymmärtää???
Minusta on erittäin tuomittavaa, kun hyökätään porukalla yhden kimppuun. Me viisastelemme aivan niin paljon kuin on tarpeen. Raukkamaista käytöstä joka ainoalta naureskelijalta.
aikapäiviä sitten
Valitettavasti minulla ei ole mitään tekemistä nimimerkki KOR:n kanssa, näyttää kirjoittelvan ihan eri palstoilla ;-). Miksi halveksit laitosapulaisten työtä? Heidän työnsä on erinomaisen tärkeää sairaaloissa ja muuallakin.
tuli uutena. minähän kirjoitan siellä joka päivä :-))))))))))))))))))). Luulitkos jotta tämä oli ainoa?
Jos et satu tietämään, joillekin tuonkaltaiset mielikuvat millä tähäns palstalla ovat hänelle täyttä todellisuutta.
ainoastaan yhden kimpussa pitää olla? Ja sitä paitsi ainako pitää olla syy muissa kuin itsessä vrt "enkä olisi vastannut koko ketjuun, jos te kaksi ette olisi taas alkaneet viisastelemaan" Onko viisastelua jos sanoo mielipiteensä ja se sattuu olemaan eri kuin sinun?
tosi ihquu Kor et näytät taas kuka täl palstal määrää... sä oot kyl oikee palstakuningatar... just tollaseks mäki haluun... tääl ei tarvita mitää tiukkapipoja kitisemäs... jos meijän jutut ei miellytä ni so what :))))))))
mut mä en ole kor, olet erehtynyt henkilöstä.
Korri on nykyään paltan prinsessa vähintään yhtä kaunis kuin naapurin Madde,ira joutuu nyt kakkoseksi
mutta kun korri on asiantuntija ja syövän kokenut joten eihän me muita tarvittakkaa,etenkään uudet syöpäpotilaat voi kääntyä Korrin puoleen jos on jotakin tärkeää kysyttävää heheh
KOR näkyy edelleen kirjoittavan tuolla jossain muussa palstassa, joten hänen kyvyistään en tiedä, kanstsii varmaan sit siirtyä sinne. En tiennytkään et tääl on joku rintsessakilpailu, sehän seliittäkin jo paljon ;-))))))))
joku nyt on tämän ketjun aloittajan kimpussa,niin et kai vihjaile että -ra.on tämän ketjun aloittanut?
Sanot :" miksi vain ja ainoastaan yhden kimpussa pitää olla".
En usko että ketju on -ra:n aloitus.
älä ny ala mamoilee... kyl sä tiät että mä sua tarkotin.. tietty sä haluut olla kuningar, kaikkiha haluis... hauska jutska että toistat kirjotusvirheit, meinasin tukehtuu nauruun... oot varmaa käyny kouluiki paljo enemmän ku nää muut ja siks sun pitää ehdottomast pysyy palstal!!!!
Syövästä ei parannuta -ra15.2.2011 05:19 syövästä vapaita vuosia voi olla 5v, niin kuin aina sanotaan,mutta kukaan ei kerro eikä ole tilastoja kuinka moni on 10v, jälkeen elossa.joten se siitä.Sinä se säälittävä olet kuvittelet ettei syöpä enää sinulle tule,usko vaan niin mutta älä kovin pety kun uusiikin.
se sekopää olet.Otappa selville montako prosenttia on elossa 10 vuoden kuluttua tai menellako on uusiutunut.
Nimimerkki Kor:n vuoksi en halua et mua puhutellaan sillä nimellä. Meidän kiinnostuksenkohteemme näyttävät/taitavat olla ihan erit. Kuningatar en ole kiinnostunut olemaan en täällä enkä yksityiselämässäkään, mulle merkkaa vähän eri asiat. Pakollisen peruskoulun olen käynyt ja sen jälkeenpä onkin lähinnä elämä opettanut, kuinka niin??? Netistä löytyy tietoa joka lähtöön, ei siinä kouluja tarvita.
sitä tarkoittanutkaan tässä kohden että -ra:n aloitus???
elämänkoulu opettaa paljon enemm'n.
milloin on aika poistua,sietää miettiä miksi vika on aina tässä ihmisessä,kun kukaan ei tykkää.sanon, niin sitä makaa kuin petaa.heippa heipp-ra,korri ja guru,
teiltä puuttu täysin empatia syöpää sairastavien potilaiden suhteen.samoin koulutus siihen. luulette että olette jotain,mitä ette todellakaan ole.olette ihan väärällä palstalla.sen näkee noista peukaloistakin,katsokaa niitä mitä muut teistä tykkää.eikö ne sano mitään teille?
ei olis tartennu siitä erikseen kirjoittaa.se tuli heti selväks,että sun koulutus on sillä tasolla.elämän koulun oot itte pelannu.ja tulos oli tämä,ei paljoo hurraamista,kun pyörii syöpäpalstalla,terve ihminen.mikä sun elämässä meni pieleen?-ra on kertonnu kaiken omastaan,älä tee samoin,ei kiinosta.
aika sentään :-)))))))))))))))))))).
Mitäs sinulle kuuluu? Kuinkas on päivä menny ja silleen :-)? Emmie halua sanoa heippoja.
"mikä sun elämässä meni pieleen?-älä tee samoin,ei kiinosta." Miki sitten kysyt :-)) ja mistäs hää tietää jot olen terve tai oikeastan otan sen nyt täsä tapauksesa kehuna jotta kiitos kiitos.
tää palsta, pitäsisiköhän sulkea kokonaan (terveisiä vaan ylläpidolle).