Miten saan näppäimen takaisin paikoilleen? Mikään ei ole poikki uskoisin, mutta miten saan sen paikoilleen? Kissan ryökäle meni ja istui mun kannettavan päälle, kun hyppäsi pois repäs tassullaan juuri delete nuoli näppäimen mukanaan.. Aikas tärkeä nappula siis. Eli joku nikkari, miten tuon nyt sitten saa takaisin, eikai se rikki ole jos ei itsestään naksahda paikoilleen? ei ole koskaan käynyt, vaikea tietää ja takuu meni juuri umpeen.. :(
Näppäin irtosi?
hohhoijaa!
3813
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Sen pitäisi mennä jos asetat sen suunnilleen oikealle kohdalleen ja painat sen paikoilleen. Siitä pitäisi kuulua pieni napsahdus tai pari kun se on oikealla kohdallaan ja asettunut paikoilleen.
-J-
Täysissä sielun voimissa oleva henkilö pystyy kyllä ihan katsomalla järkeilemään näppäimen mekanismin toiminnan ja kiinnityksen.
Ja mitä se takuu tähän liittyy? Ei se itse paskomasi koneen korjausta olisi korvannut millään lailla.
siis luuleks sää että takuu kattaa sun mirris aiheuttamat vahingot?
ja yleensä tietokoneen takuu on vain turha lisä laissa määrätyn virhevastuun päälle, eli jos se nyt vuoden sisään ihan aidosti valmistusvirheen takia hajoaa se kone, niin valitusta myyjälle vaan jos firmasta ostettu.