Leipurikondiittoriksi?

Ketään opiskelemassa leipuriksi, oliko sellaista mitä olet kuvitellutkin? Millainen ihminen kannattaa olla että soveltuu leipuriksi? Voisitko suositella?
3210
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Itse opiskelen Seinäjoen Sedussa ekaa vuotta, josa opiskellaan lihaa, elintarviketta ja einestä ennen kuin linjavalinta tehdään. Käytiin Vaasan leipomossa eilen ja aika koneellista toimintaa leipomon toiminta. Työ alkaa aamuyönä, joten pitää jaksaa vaikka 3 mennä töihin.
Ihmisen pitää olla fyysisesti ja henkisesti hyvässä kunnossa, jotta kestää työn vaatimukset esim. astmaa ei saa olla pölyn takia.
Jos haluat lisää tietää niin voit kysellä minulta niin yritän vastailla ja kannattaa myön opon kanssa jutella asiasta, hän tietää lisää alasta

Äänestä
  • Gdgg mihin ajattelit itse suuntautua? Mutta eikös leipureissa ole kuitenkin sellasia jotka työskentelevät pienissä yrityksissä joissa voi jopa itse leipoa jotain?

    Äänestä

  • sdffsffgfgd kirjoitti:

    Gdgg mihin ajattelit itse suuntautua? Mutta eikös leipureissa ole kuitenkin sellasia jotka työskentelevät pienissä yrityksissä joissa voi jopa itse leipoa jotain?

    Aijon suuntautua eineksen puolelle, minun a on että siellä olisi enemmän työpaikkoja

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


alaa-harkitseva kirjoitti:

Ketään opiskelemassa leipuriksi, oliko sellaista mitä olet kuvitellutkin? Millainen ihminen kannattaa olla että soveltuu leipuriksi? Voisitko suositella?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu