Auttakaa, siis minun pitäisi aloittaa pef arvojen mittaus kun tutkitaan onko astmaa. Aamulla pitäisi kuulemma heti kun nousee puhaltaa suunnilleen samaan kelloaikaan. Tämä on selvää. Mutta pitääkö puhallukset tehdä samantien kun silmät aamulla aukeaa? Siis kun normaalisti laitan torkkuajastinta pari kolme kertaa päälle (n. 15-25min) niin haittaako se, vai pitääkö ponnahtaa kuin vieteri heti kun kello soi ylös ja alkaa puhaltamaan, ettei saa puoliksi hereillä makoilla sängyssä eka vähän aikaa. Jos noin, niin en tiedä tuleeko tästä mitään, en kykene mitenkään ponnahtamaan samantien ylös.
Pef puhallus aamulla?
4
904
Vastaukset
- Vastaajatar
kun puhallat sitten kun olet noussut ylös.
- puhallellut
Suunnilleen samaan aikaan aamulla, minulla oli se perinteinen kahdenviikon puhallukset, enkä todellakaan viikonloppuna heräillyt samaan aikaan kuin viikolla.
- peffisti
heräät, koska keuhkojen tila muuttuu niin nopeasti heräämisen jälkeen, ettei lukemat välttämättä vastaa todellista tilannetta keuhkoissasi mikäli venyttelet kovin pitkään petissä.
- yxskaxkol
No ei siitä kannata stressiä ottaa, mutta ei pidä kauaa sängyssä makoilla tai erityisesti ponnahtaakaan. Jos haluaa, voi vaikka puhaltaa siinä sängyn vieressä,(minulle suositeltiin seisaallaan) ja menee sitten uudelleen makuulle , jos on aikaa ja halua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986158KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495627Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei572663Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072088Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071788- 1251744
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191623Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801277- 731187
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331038