jos kiinnostaa lukea parisuhteesta, kolmannesta pyörästä ja lapsesta niin aloitin uuden blogin http://anabell-sal.blogspot.com/ :)
Vastaukset 8
- suututtaa lukea
naikkonen olet. Samoin miehesi. Vielä laitoit vieraan lapsen kuvan blogiisi! Aika törkeää!
Leikitte vaan, mutta ette ajattele yhtään lasta. Pidättelet miestäsi kotona, ettei hän voisi solmia lapseen isä-suhdetta. Tunkeuduit mukaan ristiäisiin, joka tässä tilanteessa oli paha moka. Miltähän mahtoi lapsen äiditä tuntua? Kamalalta varmaan.
Tässä tilanteessa ei ole muuta mahdollisuutta kuin sinun niellä se tosiasia, että miehelläsi on lapsi, joka kaipaa isää. Älä estä häntä tapaamasta lasta, muuten hän vieraantuu siitä täysin. Ja sitten on yksi isätön ja katkera lapsi. Lapsen äidiltä ei ole kohtuullista odottaa ymmärtämystä eikä sitä, että hän pystyisi suhtautumaan sinuun neutraalisti.
Koitapa yksi kerta, edes yksi kerta paneutua lapsen äidin asemaan. Ajattele että olisit itse tuo lapsen äiti. Miltä tuntuisi olla viime viikoilla raskaana ja miettiä miten lapsen isä kuhertelee "uudessa onnessaan" toisen kanssa. Ja isän "uusi" tuppautuu ristiäisiinkin kuin voiton merkiksi!!!! Vähän tapoja sentä!!!!!!!!!!!!- on outo blogi
jos näytät ja kerrot kaiken oikeilla nimillä mutta toivon että nimet ovat keksittyjä.
Tuo vauvakuva ei varmaankaan ole oikea, taitaa olla netistä napattu koska on kuin ammatilaisen ottama
eli siis studiokuva.
Kertomuksi ja angsteja tähänmaailmaan riittä ja toivon että toiset samassa tilanteessa voivat tai saavat siitä jotain
- Hyi kamala
hullu akka oot
- VUO HYVÄ LUOJA.
Aivan uskomatonta tekstiä sulta... ITSE OLET LEIKKIIN LÄHTENYT JOTEN KESTÄ SE LEIKKI ÄLÄKÄ PILAA PIENEN VIATTOMAN IHMISEN ELÄMÄÄ.
Tollaset ämmät pitäis viedä ladon taa ja lopettaa!
- äiti minäkin
Voiko kammottavampaa ihmistä olla kuin sinä! Ootko jo ees täysi-ikäinen? Toivottavasti nuo lapsen vanhemmat tajuaa, etteivät sinunlaisesi ihmisen kanssa anna lapsen olla missään tekemisissä. Ja toivottavasti lapsen isä ei käy tekemään lapsia sinun kanssasi.
- kiuyt
Ihana blogi ja ihanaa, että joku kirjoittaa blogissa oikeista tuntemuksistaan. Nämä ovat näitä ihmisen elämän tilanteita joita jokainen joutuu eri tavalla käymään läpi. Kommenteista myös huomaa sen kuinka kiellettyjä tämänkaltaiset tuntemukset ovat, mutta onneksi näitä pystyy nykyään myös purkamaan näin netissä kasvottomina. Tsemppiä, toivottavasti elämä tasapainottuu ja blogi päätyi suoraan suosikkeihini!
- jk
vai onlapsi
- tyuijhnjiytg
Bienvenue sur notre site:
http://www.hiawang.com/
Bonjour. Mon ami
La nouvelle mise à jour, une grande chaleur ..
Ici, il ya de bonnes nouvelles à vous dire:
La société a récemment
lancé un certain nombre d'articles de mode de nouveaux! !
la mode
et bienvenue à chacun de venir acheter.
Si nécessaire,
Merci!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 51861
Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍91827Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust15706Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,2664Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.1564- 56541
- 70533
Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it184529- 61523
Sinulle jota kaipaan!
Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista24496