poikaystävälläni on lapsi

bloggaaaja

8

667

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • suututtaa lukea

      naikkonen olet. Samoin miehesi. Vielä laitoit vieraan lapsen kuvan blogiisi! Aika törkeää!

      Leikitte vaan, mutta ette ajattele yhtään lasta. Pidättelet miestäsi kotona, ettei hän voisi solmia lapseen isä-suhdetta. Tunkeuduit mukaan ristiäisiin, joka tässä tilanteessa oli paha moka. Miltähän mahtoi lapsen äiditä tuntua? Kamalalta varmaan.

      Tässä tilanteessa ei ole muuta mahdollisuutta kuin sinun niellä se tosiasia, että miehelläsi on lapsi, joka kaipaa isää. Älä estä häntä tapaamasta lasta, muuten hän vieraantuu siitä täysin. Ja sitten on yksi isätön ja katkera lapsi. Lapsen äidiltä ei ole kohtuullista odottaa ymmärtämystä eikä sitä, että hän pystyisi suhtautumaan sinuun neutraalisti.
      Koitapa yksi kerta, edes yksi kerta paneutua lapsen äidin asemaan. Ajattele että olisit itse tuo lapsen äiti. Miltä tuntuisi olla viime viikoilla raskaana ja miettiä miten lapsen isä kuhertelee "uudessa onnessaan" toisen kanssa. Ja isän "uusi" tuppautuu ristiäisiinkin kuin voiton merkiksi!!!! Vähän tapoja sentä!!!!!!!!!!!!

      • on outo blogi

        jos näytät ja kerrot kaiken oikeilla nimillä mutta toivon että nimet ovat keksittyjä.
        Tuo vauvakuva ei varmaankaan ole oikea, taitaa olla netistä napattu koska on kuin ammatilaisen ottama
        eli siis studiokuva.
        Kertomuksi ja angsteja tähänmaailmaan riittä ja toivon että toiset samassa tilanteessa voivat tai saavat siitä jotain


    • Hyi kamala

      hullu akka oot

      • VUO HYVÄ LUOJA.

        Aivan uskomatonta tekstiä sulta... ITSE OLET LEIKKIIN LÄHTENYT JOTEN KESTÄ SE LEIKKI ÄLÄKÄ PILAA PIENEN VIATTOMAN IHMISEN ELÄMÄÄ.


        Tollaset ämmät pitäis viedä ladon taa ja lopettaa!


    • äiti minäkin

      Voiko kammottavampaa ihmistä olla kuin sinä! Ootko jo ees täysi-ikäinen? Toivottavasti nuo lapsen vanhemmat tajuaa, etteivät sinunlaisesi ihmisen kanssa anna lapsen olla missään tekemisissä. Ja toivottavasti lapsen isä ei käy tekemään lapsia sinun kanssasi.

    • kiuyt

      Ihana blogi ja ihanaa, että joku kirjoittaa blogissa oikeista tuntemuksistaan. Nämä ovat näitä ihmisen elämän tilanteita joita jokainen joutuu eri tavalla käymään läpi. Kommenteista myös huomaa sen kuinka kiellettyjä tämänkaltaiset tuntemukset ovat, mutta onneksi näitä pystyy nykyään myös purkamaan näin netissä kasvottomina. Tsemppiä, toivottavasti elämä tasapainottuu ja blogi päätyi suoraan suosikkeihini!

    • jk

      vai onlapsi

    • tyuijhnjiytg

      Bienvenue sur notre site:

      http://www.hiawang.com/

      Bonjour. Mon ami

      La nouvelle mise à jour, une grande chaleur ..

      Ici, il ya de bonnes nouvelles à vous dire:
      La société a récemment
      lancé un certain nombre d'articles de mode de nouveaux! !
      la mode
      et bienvenue à chacun de venir acheter.
      Si nécessaire,
      Merci!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      16
      4562
    2. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      83
      1692
    3. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      274
      1542
    4. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      73
      1505
    5. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      242
      1381
    6. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1150
    7. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      134
      1110
    8. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      104
      1089
    9. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1044
    10. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      65
      1023
    Aihe