Anonyymi kirjoitti...
Pitääkö paikansa mitä uutisoidaan?
"Puolustuksen mukaan valuuttakauppaa oli tarkoitus tehdä myöhemmin, kunhan kauppajärjestelmä olisi ehditty kehittää valmiiksi". Jos puolustu on tälläista sanonut olaan me capitalaiset valitettavasti tosi heikoilla, eli rahaa ei todellakaan ole missään tilillä. Onko joku eri mieltä?
15. helmikuuta 2011 18.25
Pitääkö paikansa mitä uutisoidaan?
"Puolustuksen mukaan valuuttakauppaa oli tarkoitus tehdä myöhemmin, kunhan kauppajärjestelmä olisi ehditty kehittää valmiiksi". Jos puolustu on tälläista sanonut olaan me capitalaiset valitettavasti tosi heikoilla, eli rahaa ei todellakaan ole missään tilillä. Onko joku eri mieltä?
15. helmikuuta 2011 18.25
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kailajärven puolustus nojasi pitkälti siihen, että teon tahallisuutta ei ole näytetty toteen. Puolustuksen mukaan valuuttakauppaa oli tarkoitus tehdä myöhemmin, kunhan kauppajärjestelmä olisi ehditty kehittää valmiiksi. Tuotekehitys viivästyi, koska puolustuksen mukaan Kailajärvi uupui suuren työtaakan alla.
Juupa juu, tehdään sitten joskus kun saadaan RUBLUUTTI valmiiksi. Kaikillehan minä kerroin ja ohjeistin ettei ForexSignals toimi, enkä siksi voi mitään kauppoja omasta tai muidenkaan puolesta sillä tehdä.
Tuotekehitykseni viivästyi, koska jouduin yötä päivää kirjoittelemaan valheita hommasta WinClubin jäsen sivustolle ja loppuaikani kului kun lähettelin rahaa plontzoille ja pidin osin manuaalisesti yllä virtuaalikauppaa käyvää sivustoja, sekä jäsenten sijoitustilien saldoja. Väsyttäähän sellainen miestä.
- Kailajärvi teki parhaansa korjatakseen liiketoimintaansa, puolustus sanoi.
Hande haali lisää rahaa ja keksi uusia valheita ja virtuaalijärjestelmiä, sekä lopuksi jopa WIF säätiön. Liiketoiminta ei paskapuheilla Kailajärven suureksi ihmeeksi kuitenkaan korjaantunut, vaikka hän valehteli parhaiden taitojensa mukaan. Ja valehdellahan Hande osaa.
Kailajärvi kiisti jyrkästi myös rahankeräysrikkomuksen.
- Mistään pyramidikeräyksestä tai ketjukirjeestä tässä ei ole kyse, Kailajärven puolustus totesi.
Rahaa vain kerättiin ja jaettiin kiihtyvällä tahdilla. Se että rahat jaettiin vain harvoille ja valituille johtui vain siitä, että rahaa ei kaikille riittänyt, koska sitä ei tullut tarpeeksi nopeasti sisään.
Välillä meinasivat rahat vallan kokonaan loppua mutta sitten taas keksin jotakin ja rahajako jatkui. Lopusakkin oli rahaa vielä 4,8 miljoonaa jotka olin ajatellut itselleni mutta pollut veivät nekin.
Kaikki olisi ollut hyvin jos vain olisin saanut RUBLUUTIN toimimaan mutta kun en saanut, niin en saanut. Asia harmittaa minua vieläkin.
En ole myöskään oppinut lentämään, tai siirtymään ajassa. Ikiliikkujani tosin on miltei valmis ja valmistunee samoihin aikoihin kuin RUBLUUTTI. Sitten kyllä epäilijöiltä leuat loksahtavat.
Tapauksen käsittely jatkuu.
Ps.
Jos suomi ei ole oikeusvaltio niin mikä sitten on. Tällaistakin paskaa veivataan vuositolkulla ja miljoonien kustannuksella jotta muutama kusettajapaskiainen saisi vähän pienemmät tuomiot.
on jäljellä on muutaman ponsorin sukanvarressa. Ei kait esim. Lapuanpauli pystynyt hävittämään n milliä 2 vuodessa muuten, kuin panemalla käteistä piiloon.
sijoittaneet varoja Turkin Alanyaan, sieltä on melkein koko lomaosakekerrostalon rappu WCn sponzorien hallussa.
http://www.iltalehti.fi/viihde/2011021613151024_vi.shtml
sempikin kirjoitus, onko Columbo valvonut liikaa huoliensa kanssa vai onko viran omais rikolliset kaapanneet Columbon tai ainakin hypnotisoineet hemmon....