Givskud vai Knuthernborg?

Danish

Kumpikohan olisi noista parempi eläintarha? Olemme menossa ensi kesänä perhelomalle Tanskaan, pääasiallisena kohteena Legoland. Lapset 6 ja 9. Legolandin lisäksi myös Egeskovin linna osunee matkareitille, ja siitä olisi kätevä kurvata tuonne Knutherborgiin paluumatkalla Köpikseen.

Tuntuu että Tanskassa on runsauden pulaa kohteista, meillä on tarkoitus olla matkassa viikko (lentäen Köpikseen ja auton vuokraus sieltä). Ensin rauhassa ajelu Odensen kautta Billundiin, sitten ne kaksi päivää Legolandissa. Paluumatkalla sitten Givskud/Egeskov/Knutherborg? ja pari päivää Köpiksessä.

1

441

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mizuzu

      Knutherborgista ei kokemusta, mutta Givskud oli ainakin ihan kiva eläintarha. Ainakin meidän lapset tykkäsivät (5- ja 8-vuotiaat). Givskud oli ainakin mukavan lähellä Billundia. Jos Billundiin menette, niin käykää ihmeessä Lalandian sisävesipuistossa. Meidän tenavat tykkäsivät paikasta enemmän kuin itse Legolandista. Mutta sehän on makuasia. Ei kuitenkaan kannata jättää väliin, jos sinne asti matkustaa. Tanskassa on niin lyhyet välimatkat, että yllättävän äkkiä pääsee moottoriteitä Köpiksestä koko Tanskan läpi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      103
      1013
    2. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      137
      784
    3. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      197
      720
    4. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      47
      687
    5. Töysä otsikoissa

      Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!
      Alavus
      28
      663
    6. Lähdetkö kanssani

      syömään joskus😘
      Ikävä
      61
      639
    7. 47
      610
    8. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      59
      545
    9. Mistäkö haaveilen

      Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä
      Ikävä
      29
      531
    10. Kuinka hyvin kestäisit?

      Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?
      Sinkut
      102
      530
    Aihe