tarjolla vihdoin;
http://www.hyundaiclubfinland.com/forum/index.php?topic=757.0
http://www.hyundaiclubfinland.com/forum/index.php?topic=757.0
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
nyt kaupoille heti, saako sitä pinkkinä?
Todella fantsu kaara. Ainoa huonopuoli vaan on, ettei tuon kommunistimuovisisustalla saa poikapillua lainkaan. BMW on PARAS ja sit toiseks paras on Audi.
Tarkaan on Hyundailla tutkittu mm. Nissan 370Z, mutta hinta Hyundain tapauksessa on saatu puristettua alle 50.000e.
Coupe luokassa ei ole paljoa tarjontaa, joten sellaista haluavalle Genesis voi olla todellinen vaihtoehto.
Varustelistalta ei löydy Xenon valoja !!!
heittoistuinta!
tässä on.
Nuo coupet on hinttareille, mutta tuleeko tänne joskus myyntiin mersumainen iso Hyundai, en tarkoita mitään sonatan korvaajaa, vaan sitä joka jo jenkeissä on myynnissä. Ei tule nyt mallinimi mieleen.
Kyllä Coupella ajelee ihan tavallisia nuoria.
Tässä Hyundai Eguus.Ei kyllä varmastikkaan tuoda suomeen.Taitaa kukoistaa Pohjois-Amerikassa vaan.Tässä kuva:
http://www.autoblog.com/photos/new-york-hyundai-equus-1#4
Tuskin Genesistäkään suomessa tullaan näkemään:
http://www.topspeed.com/cars/hyundai/2008-hyundai-genesis-ar48515.html
Hyundai Grandeur(Azera)
http://www.autospies.com/images/users/turbox/main/Hyundai Grandeur.jpg
...melkoinen kopio Lexusta ja mersua, niin on tyylikäs peli, eikä varmaan ole varustettu sillä ämpärimuovisella kojelaudalla. Tuollaisen hynyn voisi jo huoliakin.
Autot tänä päivänä muistuttaa aika lailla toisiaan.Ei ainakaan suomen teillä paljon erota mikä merkki on kyseessä.Logo kertoo lopulta.
GC:lle pitäisi myöntää Suomessa joutsenmerkki. Enemmistä hankintahinnasta jää Suomeen. Saksan hintatasolla ihan kohtuuhintainen pelj. Jos 2.0 T joskus aletaan tuoda suomeen, hinta jäänee 40 teuron kantturoille.
3,8 = alk. 34.990 e
2.0 T = alk. 29.900
http://www.hyundai.de/forms/index/prospekt
co2 arvot on 2litrasessa 220 ja V6 235-246, joten Suomessa veron osuus on aika muhkea :/
http://www.hyundaiclubfinland.com