,Henki

Sydämen avuksi olisi hyvä kehittää pieni tekosydän. Nanoteknologialla verisuonen ympäri muhvi josta putket keinosydämelle. Silloin kun sydän pusähtyy puhkaistaisiin verisuonen seinämä ja käynnistettäisiin tekosydän.
2180
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tokmannille myyntiin ja viedään käsistä. Kylkiäiskeksi suklaasydän tinakuorella!

Äänestä
  • ideoita. Kaikki mitä voidaan kuvitella voidaan ennemmin tai myöhemmin myös tehdä.
    Patentin saanti on kuitenkin nyt hieman hankalaa, kun keksinnön sisältö on näin julkaistu.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


,Vakuutus kirjoitti:

Sydämen avuksi olisi hyvä kehittää pieni tekosydän. Nanoteknologialla verisuonen ympäri muhvi josta putket keinosydämelle. Silloin kun sydän pusähtyy puhkaistaisiin verisuonen seinämä ja käynnistettäisiin tekosydän.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu