JRock! Paskaa vai helvetin hyvää musaa?

fo4syvt3

Okei pitää kyl itekki nyt aluks sanoo et vihaan niitä saatanan tyttö-animefriikkejä jotka kuuntelee sitä vitun paskaa Jpop jumputusta!

Mutta unohtakaa hetkeks stereotypiat ja kuunnelkaa Hironobu Kageyaman biisejä. Ihan saatanan hyvää Jrockii kasarihengellä. Kyl toi japanilainen lauluääni ehkä hetken häiritsee, mutta loppujen lopuks toi on ihan saatanan hyvää musaa eikä mitään saatanan japsi teknoo mitä ne animepissikset kuuntelee. Hironobu siis saattais olla maailmankuulu jrock-tähti jos se ei olis omistanu koko musauraansa animetunnareiden tekoon.

Antakaa ittellenne mahdollisuus ja kuunnelkaa tämän niminen biisi: Cha-La Head-Cha-La

4

246

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sprölölööö

      Ei kinosta.

    • Kureiji

      J-popista en mäkää tykkää, mut j-rock on HELVETIN hyvää (: Ja japanilaisilla on ihana lauluääni : 3 (ei missää ihkutusmielessä, oma mielipiteeni) sanokaa mitä sanotte, j-musa on musaa siinä missä muukin musa... ei oikeesti voi luoja te ketkä teette niitä "j-rock on paskaa!!!!11!" tyylisiä aiheita. Aikuistukaa joskus.

      • Rost ed

        Kuka vittu on tehnyt j-rock on paskaa tyylisiä aiheita? Ketään ei vittu kiinnosta koko laji edes sen vertaa, että tekisi aiheesta ketjun.

        Täyttä naalin paskaa sanoo Jethro.


    • nemooo

      ^ mulla on semmonen kutina perseessä että ko. kirjoittaja ei ole tainnut koskaan edes kuunnella koko musiikkia :) kannattaa oikeasti perehtyä joskus paremmin, ennenkuin menee jauhamaan tommoista paskaa etukäteen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      455
      2990
    2. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      105
      2176
    3. 172
      1812
    4. Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen

      Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten
      Suomalaiset julkkikset
      18
      1734
    5. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      102
      1637
    6. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      459
      1268
    7. Olen varattu

      Kihloissa ja menemme naimisiin. Anteeksi💔
      Ikävä
      148
      1178
    8. Vastuunkantoa

      Nyt kun Ähtäri on historiansa pahimmassa kriisissä, päättäjä luikkii perunakellariin: "Eronpyyntö kaupunginvaltuuston pu
      Ähtäri
      52
      1130
    9. Ruohonpolttoa Suomussalmella

      Poikaporukka oli kuullut että ruohonpoltto on muotia, joten Kirkkopuistossa oli tekoruohoa poltettu. Ketkä liene asialla
      Suomussalmi
      44
      1002
    10. Alavuden Ähtärin kylä 1.1.2028

      Ketä saamme kiittää tästä?
      Ähtäri
      38
      999
    Aihe