Okei pitää kyl itekki nyt aluks sanoo et vihaan niitä saatanan tyttö-animefriikkejä jotka kuuntelee sitä vitun paskaa Jpop jumputusta!
Mutta unohtakaa hetkeks stereotypiat ja kuunnelkaa Hironobu Kageyaman biisejä. Ihan saatanan hyvää Jrockii kasarihengellä. Kyl toi japanilainen lauluääni ehkä hetken häiritsee, mutta loppujen lopuks toi on ihan saatanan hyvää musaa eikä mitään saatanan japsi teknoo mitä ne animepissikset kuuntelee. Hironobu siis saattais olla maailmankuulu jrock-tähti jos se ei olis omistanu koko musauraansa animetunnareiden tekoon.
Antakaa ittellenne mahdollisuus ja kuunnelkaa tämän niminen biisi: Cha-La Head-Cha-La
JRock! Paskaa vai helvetin hyvää musaa?
4
198
Vastaukset
- Sprölölööö
Ei kinosta.
- Kureiji
J-popista en mäkää tykkää, mut j-rock on HELVETIN hyvää (: Ja japanilaisilla on ihana lauluääni : 3 (ei missää ihkutusmielessä, oma mielipiteeni) sanokaa mitä sanotte, j-musa on musaa siinä missä muukin musa... ei oikeesti voi luoja te ketkä teette niitä "j-rock on paskaa!!!!11!" tyylisiä aiheita. Aikuistukaa joskus.
- Rost ed
Kuka vittu on tehnyt j-rock on paskaa tyylisiä aiheita? Ketään ei vittu kiinnosta koko laji edes sen vertaa, että tekisi aiheesta ketjun.
Täyttä naalin paskaa sanoo Jethro.
- nemooo
^ mulla on semmonen kutina perseessä että ko. kirjoittaja ei ole tainnut koskaan edes kuunnella koko musiikkia :) kannattaa oikeasti perehtyä joskus paremmin, ennenkuin menee jauhamaan tommoista paskaa etukäteen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1241741
NO NIIN !!!
Totuus Ukrainan sodan todellisista ja oikeista juurisyistä alkaa nyt näköjään paljastua lopultakin. https://www.youtube6791656Se helpottaisi oloa jos
Se toinen tietäisi että molemmat tykkäämme toisistamme. Se on asia mikä vaivaa ja ahdistaa minua vaikka tilanne olisikin881467Palsta kysely..
Mikä on mielestäsi hyvä ikäero parisuhteessa? Tulevassa/kuvitteellisessa tulevaisuuden suhteessa, voisitko harkita ”ott1651343Trumpin hallinto hiljentää mediaa USA:ssa
Tuo paskahallinto on sananvapauden vihollinen, vaikka Vancen idiootilla oli otsaa syyttää eurooppalaisia sananvapauden p3231305Sä et pääse yli, mä en pääse yli
Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V1231298- 431268
- 251215
- 671165
Haluaisin nainen vain välillä heilutella peittoa sinun kanssa
Mutta kuitenkin oltaisiin uskollisia toisillemme.611142