Siellä oli yli 200 kommenttia vuorokauden aikana kun täällä oli 1 ainoa.Jutut oli samaisia puolueen piikittelyä ja herjoja puoleen jos toiseen. Keskusta sivulla kävijämäärät ovat hieman laskeneet ja PS:llä nousseet. Kyllä nämä sivut näyttävät suunnan puolueiden kannatuksen suhteen. Kannattaisi kaikkien ipulaisten osallistua keskusteluihin täällä sillä mitään muuta paikkaa ei ole. Valitettavasti IPU ei voi pakottaa lukijoita omalle sivulleen.
Positiivista on että jotkut harvat ipulaiset yrittävät sentään kirjoitella asiallisia alustuksia tänne vaikka puoluejohto niitä halveksiikin. Kirjoittaisitte edes kotisivulle ajankohtaisista aiheista. Niitä riittää ja lisää koko ajan syntyy. Ja vaalit on kohta ohi.
Selasin PS-sivua
6
224
Vastaukset
Aloittaja väittää, että IPUn puoluejohto halveksii tänne lähetettyjä asiallisia alustuksia.
En ole havainnut sellaista.
Jouko Piho
Itsenäisyyspuolueen
kansanedustajaehdokas
Uudenmaan vaalipiirissä- Jope Lärvätsalo
googleta keskustelu savon sanomat ja sieltä siirry savo ja savolaiset-osioon ja siellä itsenäisyyspuolueella kansanedustaja ehdokas- ja huomaat, että eri lukija-ip-osoitteita on tullut n.8500 ja lukukertoja kymmeniä tuhansia. Aika metkaa, eikö mitä, ja voidaan todeta, että Maakunnan Masasta kertovaa keskustelupalstaa lukee enemmän, kuin PS-sivuja suomi-24:ssä koko vuonna. Ja Masahan on kansanedustaja-ehdokas vaaleissa.
- nhoefwhvrvjj
että luultavasti sielläpäin priorisoidaan asioita ja kun kaikkea ei ehdi niin tämä palsta on saanut jäädä rauhaan. En ihmettele yhtään jos vuosien saatossa on hävinnyt kiinnostus tähän saittiin. Lisäksi se on monipiippuinen juttu jos tänne lähtee taistelemaan. Joskus sillä on haitallistakin vaikutusta asioihin.
Sellaisesta ei ole havaintoa, että puoluejohto halveksisi täällä olevia kirjoituksia. Ei se ole halveksimista, jos palstan asioihin ei puutu suuntaan eikä toiseen. Saahan tänne kirjoittaa aivan vapaasti kuka vaan haluaa.- tarvitaan
Vaikuttaa siltä että työhön halukkuus ei ole vaatimuksena hallitukseen pääsemiseksi? Normaali ihminen sentään pystyy kirjoittamaan päivässä vähintään yhden asiallisen jutun puolueen imagon eteenpäin viemiseksi.
- Jollain lailla liki
Tällä palstalla sivalletaan usein puoluejohdon suuntaan ja olen aiemminkin esittänyt seuraavan kysymyksen siihen vastausta saamatta. Mitä tarkoitatte tällä parjaamallanne puoluejohdolla? Kuinka se määritellään ja ketkä siihen kuuluvat. Kas kun varmuudella tiedän, että puoluejohtoa on arvostellut sekä puoluehallituksen varsinainen jäsen että varajäsen. Jos nämä eivät kuulu puoluejohtoon, niin onhan se vähän outoa.
- varajäsenet
Sieltä melkein kaikki Pesosta lukuunottamatta. Koko homma on edelleen Pesosen varassa. Mitä virkaa koko hallituksella?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk2527117SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit2693757Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti343578"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –2542478SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle
Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?1511914Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re401887Outoa toimintaa Tuhannen taalan yrittäjällä
Ihmiset ympäri Suomen on kyselleet, että miksi tämä yrittäjä hoitaa ilkivalta-asiaa netissä kun se kuuluisi poliisille.1261764Valion maitotehtaalla kapina
Ilmastonmuutoksesta, eläinten hyvinvoinnista ja ympäristön saastumisesta huolestuneet eläinkapinalliset estävät panssa261690Martina Aitolehti pistää luun kurkkuun Erikoisjoukot-kouluttajalle - Ei usko tätä!
Martina Aitolehti on persoona, joka herättää monessa tunteita. Hänen yksityiselämänsä on noussut kohuotsikoihin mm. eläm151254- 1311221