Nyt demarit on oikeiston lisäksi siiryneet kannattamaan viisumivapautta.
Lisää hotelleja lappeenrantaan!
Lisää hotelleja lappeenrantaan!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Persujen uusi lupaus, lappeenrannan puheenjohtaja sekä ehdokas Jani Mäkelä kirjoittaa http://www.esaimaa.fi/Mielipide---Sana-on-vapaa/2010/11/27/Viisumivapaus toisi kaikenlaisia ongelmia/2010110072008/68
"Vuosien ajan puuhailtu viisumivapaus Venäjän ja Suomen välille on taas nostettu keskusteluun. Erityisesti ulkoministeri Alexander Stubb (kok.) on profiloitunut voimakkaasti sen puolustajaksi. Kova into asian edistämiseen johtaa jopa tahattomaan komiikkaan, kuten hänen perustelussaan: ”EU:hun pääsee nykyisin pelkällä passilla sellaisistakin maista, joissa asiat on hoidettu Venäjää huonommin (Etelä-Saimaa 18.11.)”.
...ja sitä rataa.
Hyvä että perussuomalaisetkin on viisumivapauden puolella! Sitä Mäkelää voisi vaikka äänestää siitä hyvästä!
.. Mäkelä vastusti kirjoituksessa viisumivapautta :)
Jos tuo painajanen toteutuu, niin silloin on täällä maanpäällinen helvetti! Ryssää tulee joka tuutista tänne ja mikä pahinta se paskasakki joka ei vielä ole saanut viisumia tulee sitten ja niilä ei ole kuin yksi asia mielessä eli rötöstely! Mihin helvettiin ne kaikki oikein mahtuu, nyt on jo joka ikinen parkkipaikka varattu ilman asiaankuuluvaa maksua!
Kannattaa katsoa ketä äänestää jos emme halua koko roskasakkia tänne.
Joo, äänestäkää ihmeessä persuja vaan niin me saadaan se sakki tänne ihan oikeasti, Venäjän FSB osaa lukea sekavan sisäpoliittisen tilanteen merkit erittäin hyvin ja siinä tulee punamultahallitusta iso ikävä, siihen voi sitten viileästi todeta, että sitä yleensä saa mitä tilaa.
Sinä taidat nähdä nurkissa pikku-ukkoja kun noin olet harhainen. "Sisäpoliittinen tilanne" hahhaa. Viisumivapaus koittaa jos kokoomus ja demarit päättää.
Kulkee se liikenne toiseenkin suuntaan. Ihme ettei ole ulkoministeriö huolissaan siitä että suomalaisia haluaa muuttaa enemmän rajan taakse.
Monelle köyhälle Suomi liian kallis paikka elää. Venäjällä pärjää pienelläkin eläkkeellä, jos on vaan lämmin asuinpaikka ja terveys tallella. Kaikki ei enää kaipaa tätä suomalaista elintasoa vaan haetaan yksinkertaisia asioita elämään.
Sinne vaan peräkamarinpojat menoksi.
Per(s)usteluja sille, että demarit kannattavat viisumivapautta!? Ja miten hotellit liittyvät mihinkään? o_O
Sinähän hullujas kyselet kun kysyt persuilta perusteluja. Mistä sinä semmoisia kuvittelet saavasi? Jos populisti perustelee juttunsa se ei enää ole populisti vaan jotakin muuta.
Kyllä yksittäisillä persuilla on omalla sivullaan ja vaalikoneessakin perusteluja mielipiteilleen. Se sitten riippuu ihan henkilöstä kuka katsoo aiheelliseksi perustella, ei puolueesta! Onko muka muilla kuin persuilla perusteluja. Katoppa vaan ennenkuin tulet moista väittämään.