Harkinnassa viedä koira kokeisiin, mutta ei ole koko hommasta oikein mitään käsitystä. Koirani on ns metsästyslinjainen.
Luolakoirien taipumuskokeet ja luolantarkastus ... mitä eroa? Mitä testeissä tapahtuu? Voiko jossain harjoitella etukäteen?
Minkä kokoinen koira on liian iso?
Luolakoirakokeet
4
394
Vastaukset
- vaikka täältä...
http://www.mayrakoiraliitto.fi/index.php?option=com_content&view=article&id=38&Itemid=214
Ja hankkiudu jonkin rotuasi harrastavan paikallisyhdistyksen toimintaan. Sitä kautta pääset helpoimmin mukaan.
Kerro rotu ja maakunta niin saat yhteystiedot.
Koira joka ei mahdu luolaan on liian iso... ;-)- kevättä kohden
oli aika hyvät ohjeet. Koiramme on 36 cm korkea, on spännättävissä ... käsistä riippuen. Onko mitään käsitystä max rinnanympäryksestä millä mahtuu ahdinkoputkesta?
- ja tahto...
kevättä kohden kirjoitti:
oli aika hyvät ohjeet. Koiramme on 36 cm korkea, on spännättävissä ... käsistä riippuen. Onko mitään käsitystä max rinnanympäryksestä millä mahtuu ahdinkoputkesta?
Asiaan vaikuttaa tietysti myös koiran tahto, mutta käytännössä yli 45 cm rinnanympärys alkaa olla jo vähintäänkin merkittävä haitta. Suppilohan on 13x18 cm.
- suuresti hyvistä
ja tahto... kirjoitti:
Asiaan vaikuttaa tietysti myös koiran tahto, mutta käytännössä yli 45 cm rinnanympärys alkaa olla jo vähintäänkin merkittävä haitta. Suppilohan on 13x18 cm.
vastauksista. On se alle tuon mitan reilusti että voisi sitten uskaltautua matkaan. Ollaan Etelä-Pohjanmaalta ja ainakin Ilmajoella näyttää olevan jonkin verran toimintaa. Oma rotujärjestömme ei toimi maanlaajuisesti, joten täytyy mennä kuokkimaan muiden rotujen sekaan. Olishan se hieno nähdä koira toiminnassa, jos sillä siis sitä tahtoa löytyy.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1077773
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?1126036- 835187
- 1394546
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113230- 633014
- 582948
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102454- 612437
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562066