Psykiatri sanoi näin; -Se on kyky jota ei ole kaikilla.
-Kyky "seota", päästä helpommalla.
-Kyky "seota", päästä helpommalla.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
HAHA HAHA kirjoitukset koska oikeasti kaikessa lyhyydessään tämä vitsi on kuitenkin melko hauska.
Normivitsi mut parhaat vitsit ei ole pakko olla mitään hirveän monimutkaisia välttämättä joskin rakasta vitsejä joissa täytyy vähän aikaa pohtia mitä se tarkoittaa.
Itse asiassa, kuten monessakin asiassa, asia on juuri toisin kuin sanotaan. Kun maailma on hullu ja se on muuten algoritminen fakta, yritäpäs kiistää oi suuren suuri kädellinen, apina, homo sapiens. Et onnistu. Usko toki omia sääntöjäsi, et pärjää missään tulevaisuuden pyörteessä etkä poimussa.
Teillä ei tee mitään. Olette roskaa.
EI MILLÄN
Psykiatri, jos sanoin noin että:"Sekoaminen on kyky, jota kaikilla ei ole.". On väärässä. Sekoaminenhan nimenomaisesti on reaktio vallitsevaan todellisuuteen, minkä tietysti valveutuneet kansalaiset asemasta riippumatta oivaltavat. Meistä on tehty häkkieläimiä. Meistä on tehty koekaniineita. Me olemme kilttejä ja säyseitä. Lääkäreille, jotka oikeasti ovat kuin aivopestyjä alieneita, alieneja, 'muukalaisia', kuin 'visitor', kuin tutkisivat meitä ihmisapinoita.
Sekoaminen tarkoittaa, että menet sekaisin jostakin.