Isänmaallisuus ! EU:ssa

Tulevaisuuden toivot

patriotismi !!!

Kyllä miesten kuuluu mennä tänäpäivänäkin suorittamaan asevelvollisuutensa, ellei ole liikuntarajoitteinen tai vast. ... minkä vuoksi ei voi mennä.

Patriotismi niinpä niin harva teistäkään edes tietää sanan tarkoitusta? Selvittäkää itse ehkä opitte jotain?

Jokainen Suomalainen joka on Mies käy armeijan loppuun asti vaikka se olisi lapsellista, turhauttavaa, ahdistavaa Yms. (apua saa myös palveluspaikoista) Esim. Ahdistuneisuuteen, kiusaamiseen tai ongelmiin kotona (tyttö/poika-ystävä ).
He jotka kieltäytyvät pelkojensa tai muuhun turhauttavaan syyhyn vedoten kuten pelko tyttöystävästä joka pettää tai jättää Ha ha ha! Olisiko sellainen ystävä armeijan jälkeen se oikea???? Sama jos t(p)-ystävä uhkaa jättävänsä. Mielestäni sellainen ystävä tulisi jättää itse jo ajoissa ennenkuin huomaa kuinka paljon tuhoa Ko. Ystävyys tulee saamaan aikaan myöhemmin.
Se, että olemme EU:ssa ei tarkoita ettemmekö voi olla nationalismejä ainakin sen suhteen mitä tulee kansalliseen identiteettiin. Mitä me pyrimme / voimme saavuttaa vieläkin ja tulisimme säilyttämään.

En ole sitämieltä, että ketään tulee pakottaa armeijaan vaan katson sen olevan Isänmaallisuuden merkki ja kunnioitus teidänkin Isän/Isoisän/Isoisoisänneä kohtaan lottiakaan unohtamatta.

SUOMALAINEN

3

335

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dfgehrjtdkymydnjhbrg

      Mitäs väliä näillä jo haudassa makaavilla matojen syömillä ruumiilla muka on? Ja miksi isänmaallisuutta tulisi osoittaa?

      • ddknkvlng

        Taas joku vanhanaikainen ja hullu suomiskini levittämässä propagandaa suomi24:sen palstoilla.


      • Trollit.
        ddknkvlng kirjoitti:

        Taas joku vanhanaikainen ja hullu suomiskini levittämässä propagandaa suomi24:sen palstoilla.

        Tyypit tääl trollaa muna pystys ku ei pysty suorittamaan armeijaa samalla tavalla kuin operaatio flash pointtia. Armeijan suoritukseenhan on oikeastaan kaksi tapaa; joko käyt salilla/lenkillä ym. ainakin kaksi vuotta ennemmin ja suoritat myös mm. aliupseerikoulutuksen, tai yrität päästä mahdollisimman vähällä menemällä kuskiksi jonnekkin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      23
      2671
    2. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      109
      2606
    3. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      202
      1394
    4. Kaivattusi silmin

      Minkälaisen kuvan olet omasta mielestäsi antanut itsestäsi kaivatullesi?
      Ikävä
      127
      1317
    5. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      94
      1291
    6. "Pähkähullu ruhtinas" sanoi a-studiossa maailmanpolitiikan professori...

      ...Martti Koskenniemi Trumpista ja hänen toimintatavoistaan, vertasi 1600-luvulla eläneeseen Aurinkokuninkaaseen Ludwig
      Maailman menoa
      307
      1278
    7. Riikka Purra perustelee hallituksen leikkauspolitiikkaa

      Odotukset ovat kovat, mutta puhe on poikkeuksellisen onttoa jopa hallituksen omalla mittapuulla. Vastuu työnnetään alas,
      Perussuomalaiset
      44
      1077
    8. Toivottavasti myös pysyy häkissä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011754428.html 😡😡😡 tommosia saastoja sitä näyttää Suomussalmen suunnalta sikiävän �
      Suomussalmi
      13
      1021
    9. Martina ja Matias

      Mahtaako Martina yrittää saada Matiasta uudeksi sulhaseksi, niin saisi ne prinsessa häät, mitkä jäi pitämättä, kun Aussi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      211
      989
    10. Millaisia tunteita

      Sinulla on minua kohtaan?
      Ikävä
      65
      954
    Aihe