Pääministeri Mari Kiviniemi on noussut maan suosituimmaksi pääm inisteriehdokkaaksi.
Kiviniemen kannatus kasvaa, Kataisen, Soinin ja Urpilaisen suosio hiipumassa.
- Kiviniemi 36 %,
- Katainen 23 %,
- Soini 12 %,
- Urpilainen 6 %.
Kiviniemen kannatus on kasvanut jokaisessa Taloustutkimuksen Iltalehdelle tekemässä tutkimuksessa.
Kiviniemen kannatus kasvaa, Kataisen, Soinin ja Urpilaisen suosio hiipumassa.
- Kiviniemi 36 %,
- Katainen 23 %,
- Soini 12 %,
- Urpilainen 6 %.
Kiviniemen kannatus on kasvanut jokaisessa Taloustutkimuksen Iltalehdelle tekemässä tutkimuksessa.
Vastaukset 37
Vanhimmat
Mari Kiviniemi on osoittautunut luotettavaksi ja asiantuntevaksi poliitikoksi. Kiviniemi ottaa päätöksissään huomioon niin maaseudun kuin kaupunkien asukkaat köyhiä unohtamatta.
Seuravaa hallitusta kootessaan Kiviniemellä on mahdollisuus vaikuttaa siihen, että kaikki hallitukseen osallistuvat puolueet asettavat ministereiksi vain asiallisia ja koko maata tuntevia henkilöitä.
Nyt kaikkien äänioikeutettujen kannattaa äänestää keskustaa, jolloin saamme maan hallituksen johtoon asiajohtajan Mari Kiviniemen.
SDP:n äänestäjät pakenevat persuihin.
Jutan räpätys kauhistuttaa perusdemareita.
Euroopan tyylikkäin ja viisain pääministeri on meidän Mari.
meitä peruSSuomalisia, aktiiveja kerrääntyy huomena sunnuntaina Parppeinvaaralle, siellä me seisomme suu auki ja ototamme albatrossia, puolueemme politpyröö on saanut tietoin, että albatrossi lentää parppeivaaran yli klo 13.16 ja se on sama asia kuin vaalilupauksemme eli faktaa
kaikki joukolla mukaan
Kuka heistä olisi paras pääministeri?
Kuka mielestäsi olisi paras henkilö Suomen seuraavaksi pääministeriksi?
*
Jyrki Katainen (kok)
9%
*
Mari Kiviniemi (kesk)
30%
*
Timo Soini (ps)
51%
*
Jutta Urpilainen (sd)
11%
Oikeat tulokset on tässä.
Vöyhäkeitä ei kansa halua pääministeriksi, joten Jyrki boy ja Timo-ukkeli ovat ulkona. Koko kansan räksyttäjää Juttaa eivät edes demarit huoli, tuskin edes seuraavaan eduskuntaan.
Mari Kiviniemi on henkilö, johon jopa demarit, kokoomus ja persut luottavat.
laululapsilla unelmat laulakaa vain niitä itkuvirsijä
Kiviniemelle, joka on kakkosena nyt käy niinku Jäätteenmäelle. Omat puukottaa selkään ja eiköhän sieltä joku Korhonen puoluejohtoon hamua. Niinku Vanhanen teki Jäätteenmäelle. Ja Vanhasenhan oli ostanut suurpääoma. Eli semmossii kepuja ne on. Tätäkö halluutte. Jatkoonkin.
Peräti 36 % äänestäjistä haluaa Mari Kiviniemen jatkavan vaalien jälkeen pääministerinä.
Jyrki sai 23 % kannatuksen, Soini 12 % ja Jutta vain 6%
Jopa demareista suuri osa kannattaa Kiviniemeä.
SAK haluaa myös Kiviniemen pääministeriksi ja uuden hallituksen vetäjäksi.
*
Jyrki Katainen (kok)
9%
*
Mari Kiviniemi (kesk)
30%
*
Timo Soini (ps)
51%
*
Jutta Urpilainen (sd)
11%
Oikeat tulokset on tässä.
Paljo sulle maksetaan tuosta kepu Corleone sekoilusta. Niinku vervaroista. Vai ookko muuten ollut jossain hoidossa. Vastaappa tähän. Sillä kukaan tervepäinen ei puolusta tuollaista mafiajoukkoa, niinku Kepulit on kiinni jääneet noista varkauksistaan. Joten
Ei ihme, että törkyhaukkujia harmittaa kun Keskustan Mari Kiviniemi on ylivoimainen suosioltaan. Itku minullakin tulisi jos joutuisin olemaan SDP:ssä, jonka johtajalla on vain v aivaiset 6 prosentin kannatus. Suuri osa demareistakin kannattaa Kivin iemeä, sillä he eivät ole tyhmiä kuten muutamat räksytystä jatkavat.
Ihan itkettää seurata miten peloissaan kepussa ollaan,kolkko kyyti odottaa kepuloisia ja persuja.
Kansa tukeutuu luotettavuuteen.
Nyky hallitus on näyttönsä antanut,ei huonommin voisi kansalla mennä.Rosvot ja koijarit on syöneet lihat kansan selkänahasta.
Se loppui nyt,SDPtä tulemme voimalla äänestämään.
Järki voittaa demareiden keskuudessa!
Äänestää SDPtä.Keskustalaiset ja persutkin ymmärtävät nykytilanteen kestämättömäksi kansalle.
Seikkailut ovat ohi ja SDP ottaa vaalivoiton.
Suomalaiset huokaisevat helpotuksesta.
et taida viisaudessasi huomata, että olette vähemmistönä jo omassa puolueessanne, että sitä saa mitä kylvää
Kyllä Mari on niin avoin kaikissa asioissa ja kommentoi reippaasti!
http://www.youtube.com/watch?v=_FToGwnv7kQ
Nyt
Mari Kiviniemi 39 %,
Jyrki Katainen 22 %,
Timo Soini 13 %
Jutta Urpiainen 7 %
Vaalit lähenee hallituspuolueitten alamäki syvenee kiihtyvällä vauhdilla.
Kokoomuskaan ei enää hehkuta olevansa työväen puolue.
Nyt kansalaisten sumutus tuskin onnistuu.
Kokoomuksen röyhkeys palkitaan ,potkaisemalla korva ukot pellolle.
SDP saa Pohjois-Karjalassa 4 edustajaa.
Kokoomuksen Ravi lopputilin.
Sdp saa valtakunnallisesti mahtavan äänivyöryn.
Nykyhallitus tekee rankasti vaalityötä SDPlle, nykyisen hullun höpelöllä toiminnallaan.Siitä kiitos.
Mari osoittaa älykkyyttään,menemällä taas Suomalaisten varallisuuden hukkaamiskierokselle.
Kavalaa touhua!!
Oi sinä suuri SDP sinua me rakastamme, olet meidän Jumalamme!
Sinuun luotamme ja uskomme, vaikka tiedämme ettei vaalitulos ole kovin huimaava, hyvä jos entiset paikkamäärät säilyy! Kim Jong Jutta olet suuri johtajamme!
Yksi on yli muiden, MARI !
Mari Mata Hari Pani Suomen rahat menemään!
Kiviniemen kannatus yli 40 %,
Katainen vain 21 %,
Jutta 6 %
ja Timo 11 %.
Suomi on hieno maa ja kepulainen Mari hyvä pääministeri.
Mari Kivimielen kannatus, joka tuossa esitetään, on mitattu Saksan, Englannin ja Ranskan pankkimiesten seminaarissa. Seminaarin aihe oli, kuka maksaa näiden pankkien holtittoman lainatarjonnan.
Millos tämä Mari al Gaddaf ryhtysi hoitamaan kansanedustajan tehtäviä Suomessa. Varmaan vaalien jälkeen herää todellisuuteen.
Mari oli huono pääministeri. Sai perinnön poispotkitulta Vanhaselta.
Mari on tyylikäs, kauniisti käyttäytyvä ja asiallinen pääministeri.
Kyllä kansa tietää!
Lurppasilimä se on!
Minä kuulin että vaalit on jo peruttu! Paikat on jo jaettu ja pääministeri valittu!
Että lepo vaan!
Kepu, Mari ja Hannu voittavat vaalit.
Voi ,voi.
Kiviniemi on asiallinen ja tarmokas pääministeri.
Aloituksessa on virhe. Prosenttimerkin kohdalla tulee olla henkilöä. Eli 36 henkilöä kannattaa Kiviemeä.
On yhtäkun puolouejohdon porukka. Pois lukien Väyrynen, joka kannatta itseään ja kehittää ajatusta tehdä Kiviniemelle samaiset Jäätteenmäet.
Voitto Suomelle, kepu ja kokoomus vie verorahat lainatakuisiin!
MTV3 tutkimus kertoo, että Kiviniemi on ylivoimaisen suosittu.
Yli 36 % suomalaisista haluaa Kiviniemen jatkavan pääministerinä.
Kataista kannattaa 23 %.
Uusimman tutkimuksen mukaan sekä Soini että Urpilainen ovart romahtaneet, uskottavasti lopullisesti.
Kiviniemi suosituin pääministeriksi!
Mari Kiviniemi on kansan suosikki pääministeriksi. Vaalien jälkeen persujen ja demareittenkin kannattaa tukea Kiviniemeä ja lopettaa häirikkömäinen räksytys.
Mites niissä vaaleissa sitten kävi?
Niinkö suosittu Kiviniemi onkin? Katomma uudelleen viime vaalien tuloksen,ku muistelen
Vaalien tuloksen olleen katastrofi kepulle.Eikös ne potkaisseet kansalaiset Hoskosenkin pois ,maatakiertävälle radalle.