Itsensä nolaaminen ihastuksen edessä.

j.laukku

No kaikki lähti siitä kun ihastuin yhteen vuotta nuorempaan tyttöön... tyttö on tosi nätti ja mukava ja pidän hänestä tosi paljon... asian ongelma on se, että en saa mitään käsitystä hänen tunteistaan, koska vaikkuttaa minun seurassani hyvin etäiseltä... No ajauduimme tytönkaa hyvin lähekkäin ku hänestä tuli minulle tanssipari koulun wanhoissa... No välillä tuntui että hän voisi olla ihastunut minuun, mutta useimmiten tuntui että ei ole mitään mahdollisuuksia.... No sitten tanssit oli tanssittu ja tuli wanhojen jatkot ja nolasin itseni hänen edesä aikas komeesti. tarjosin tytölle kyytiä kotio mutta hän päätti mennä toisen pojan kyydillä kaverillensa yöks . No lähdin kaverinkaa heitä hidastelemaan ja leikkimään autolla heidän edessä ja löysin itseni seuraavaksi ojasta niin syvällä,että en päässyt ohi... ihastukseni tuli paikalle toisen pojankaa ja aijo paikalta pois. Onko vikkejä millä tilanteen saa pelastettua ?

1

2520

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

      Oot kuin mitään ei ois tapahtunu tai väännät asian vitsiksi, jolla keräät irtopisteet. Kerrot turoilustasi hauskalla ja mukaansatempaavalla tavalla ikäänkuin kyseessä olisi ollut hauskakin seikkailu, jännittävä ja tapahtumarikas kommellus ja nauratat näin kaikkia. "Kylläpäs taas sattui ja tapahtui!" "Että pitikin lähteä temppuilemaan!" Sitten oletkin lähes sankari kaikkien silmissä ja arvostuksesi nousee tytön silmissä, koska osaat nauraa itsellesi ja itsetuntosi on niin vahva, ettei se yhdestä ojaanajosta edes hetkahda.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin lähellä

      Se on näin 🤏 lähellä että heitän hanskat tiskiin sun kanssasi.
      Ikävä
      85
      3627
    2. Kerro jotakin hauskaa. :)

      Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)
      Ikävä
      81
      3260
    3. Mä sanon tän suoraan.

      Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.
      Ikävä
      68
      3092
    4. On olemassa tiettyjä sääntöjä!

      Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle
      Ikävä
      70
      2740
    5. Oliko pakko olla taas tyly?

      Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli
      Ikävä
      44
      2242
    6. Olen niin yksinäinen...

      ... puhukaa mulle jotain kivaa 🥺
      Ikävä
      65
      1822
    7. Huomenna heitän järjen

      romukoppaan ja annan tunteen viedä. Kerran tässä kuitenkin vain eletään. Muistan myös jonkun minua viisaamman sanoneen,
      Ikävä
      27
      1799
    8. Lähtisitkö nainen

      🚐Reissuun matkailuautolla🤔 👋😎❤️
      Ikävä
      35
      1755
    9. Hyvää huomenta

      Hyvää huomenta ja alkavaa viikonloppua ihanalle naiselle! Mitä ikinä teetkään, niin täälä sua yksi miekkonen ajattelee.
      Ikävä
      18
      1709
    10. Perjantai-ilta ootko nainen menos

      Bilettää löytyyks jäbii? Tai jotain muita
      Ikävä
      60
      1668
    Aihe