Mitä

saisit määrätä kaapin paikan ihan kokonaan.
10412
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Olis jo aika jonkun muunkin sanoa missä se kaappi seisoo,ettei kaikkea tarvis itse miettiä:(

Äänestä
  • Tutun kaveri on kuulema tullu kaapista ulos. Minen oikeen ymmärtäny mitä se tarkoottaa, joten sanoon sille vain notta " tais happi loppua". Ja siitä tulooki mielehen miten lapsena leikittihin piilua. Taisin olla kerran kaapis äireen tanttujen seas. Sinänsä huonua ku jalat jäi näkyvihin. Opin tuon kyllä kerrasta.

    Äänestä

  • Martti K. kirjoitti:

    Tutun kaveri on kuulema tullu kaapista ulos. Minen oikeen ymmärtäny mitä se tarkoottaa, joten sanoon sille vain notta " tais happi loppua". Ja siitä tulooki mielehen miten lapsena leikittihin piilua. Taisin olla kerran kaapis äireen tanttujen seas. Sinänsä huonua ku jalat jäi näkyvihin. Opin tuon kyllä kerrasta.

    ny hyvä miäs vielä tierote, notta ny ei oo kyse naapurin Keijosta!

    Äänestä

  • Keijo naapurista kirjoitti:

    ny hyvä miäs vielä tierote, notta ny ei oo kyse naapurin Keijosta!

    Minen eres tunne.

    Äänestä

  • Martti K. kirjoitti:

    Minen eres tunne.

    sinä sanot, muisteleppa vain mitä tapahtu saunan takana vuanna 1979!

    Äänestä

  • Keijo naapurista kirjoitti:

    sinä sanot, muisteleppa vain mitä tapahtu saunan takana vuanna 1979!

    Ripulipaskalla. Vanhaa maitua oli juotu. Olikko vaklaamas?

    Äänestä

Päättää kaapin kaapin paikkaa yksinäni...
Kaikki päätettäis yhessä...me kaksi...minä ja mun hän :)

Äänestä

vatuloida kaikkee tyhjänpäiväistä näillä palstoilla!

Äänestä

Ei, ei. En mä jaksaisi katsella miestä joka antaisi kaikessa periksi. Täytyy olla molemmilla omat tahdot!
Mä saan ihan vapaasti nyt määrätä omat asiat.. ja toivon, kun mies joskus minun elämääni tulee jakamaan, hänelläkin on omat mielipiteensä. Ellei, niin ei hän minun elämääni tule astumaankaan.
Olen sen verran temperamenttinen, että lyttään toisen, ellei hänellä ole omaa tahtoa. Enkä halua ketään lytätä. Niin se vain on.

Äänestä

koska, mistä sit riideltäisiin..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jos sä kirjoitti:

saisit määrätä kaapin paikan ihan kokonaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu