Täysikaasu kiihdytys:ei oikein hyökkää.
0-100km/h ei alle 12s. käsikellolla.
530da steptronic (184hv).
Tietokone ei ilmoita mitään vikaa.
Mikä mättää,ei savuta, ei nyvi
0-100km/h ei alle 12s. käsikellolla.
530da steptronic (184hv).
Tietokone ei ilmoita mitään vikaa.
Mikä mättää,ei savuta, ei nyvi
Vastaukset 6
Vanhimmat
MERKKI!! Osta honda!! WROOOOOOOOOOOMMMMMMMMMMM WROOOOOOOOOOOMMMM!!!
Oliskohan ilmamassamittari rikki. Oma auto oli samanlainen, tuntui kulkevan kohtuullisesti mutta se kunnon potku uupui, iso kone kun on niin sehän kulkee suht mukavasti vaikka tuo ilmamassamittari ei toimikaan. Käy testaamassa se mittari liikkeessä. Tietokone ei kerro että se olis rikki. Täytyy ajaa testiohjelma joka kertoo toimiiko mittari oikein.
Täytyy käyttää testerissä.
jos se "mittari" on rikki, niin osaatteko sanoo mitä maksaa sen korjaus? Ei tuo omakaan enää oikeen tahdo kulkea vanhaan kunnon tapaan. Sama vika ilmeisesti??
mun vanhasta autosta oli menny se mittari rikki, automyyjä kertoi kun kävin asennuttamassa vetokoukkua tähän nykyiseen ja sano että vähä kallisremontti. Jotain lievää nykimistäkin pitäis liittyä jos ilmamäärä mittari on hajalla.
Aiemmin tukkoiselta tuntunut auto/530da touring)on kuin eri planeetalta.Käytin testerissä minkä mukaan ei olisi mitään vikaa missään(ilmamassamittari ok ym.)Tilasin ajan teholastun laittoon Saku Jauhiainen Racing Technology(Kuopio),jossa selvisi että ilmamassamittari on sökö.Tilalle uusi(bmw:n maksaa 405e)volvon mittari 69e ja ohjelmointi sisään.Kyllä hyökkää....! 225hv ja 500nm