kirpparit

Kuka osaisi kertoa, mitä ja millaisia kaikkia kirppareita Oulussa on?
2203
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Uusikatu 76 tai 67 helluntaiseurakunnan kirppis. Käynti takapihalta. Kannattaa seurata siellä kassan vieressä seinällä olevia tarjouksia mitä on. Joskus on verhot puoleen hintaan, joskus kassillinen vaatetta 5e tai euron kaikki vaatteet. Käyn ite sillon tällön tsiikaan. Lastenvaatteita 20-50 senttiä ja lasten ulkovaatteita eurolla. Kirjat 50 senttiä, hengellistä mut muutakin löytyy. Pelastusarmeija merikoskenkadulla (vain vaatteita) ja rajakylässä (kaikkea) myös hyviä, mut hiukan kalliinmpia.

Äänestä

Keskustassa Second Hand Store, Isokadulla Tuomiokirkon vieressä.

Paljekirppis

Realisointikeskus

jne

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tonkija kirjoitti:

Kuka osaisi kertoa, mitä ja millaisia kaikkia kirppareita Oulussa on?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu