Ja mä mietin kuinka näin retkahdin, kuinka työpaikan käytävillä jo sua halusin..
Työpaikan
käytävillä
171029
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
että olet sitä tyyppiä, jonka mielenkiinto laantuu sillä sekunnilla, kun saalis käy ansaan. Mutta kattele vaan ihan rauhassa, ei se mua häiritse. Päin vastoin. Voisin sua ehkä laastarina käyttää myöhemmin.... ;)
Oot julma!
ettei liima ehdi kuivua ja parasta ennen -päivä mennä ohi! :/
aina uuden ja tuoreen... ;)
Mä sinua mietin ja kävelen vaan pois ... ;((
tykkään susta katseesta niin kovin :)
törmäillään siellä useemmin?
siis tykkään kovasti sun katseesta ;)
olitkin.Kaikkihan susta puhui ,kuinka naimalla sait palkkaasi tuntuvan korotuksen!
Lutkanahan kaikki sua pitää.Seuraavalla risteilyllä saat sitä munaa niin paljon,et pysty kävelemään pariin viikkoon!
et toi ap on kyl miäs...
Kyllähän jokainen tuollaisen asian tajuaa kertomattakin.
Enemmänkin minusta tuntuu nyt siltä et näillä palstoilla riehuu joku hemmetin narsisti joka koittaa saada ihmisiä ajattelemaan toivomallaan tavalla (eli siis yrittää manipuloida). No, kukin tyylillään..
et toi ap on kyl nainen...
siistii!
Sillon ennen silloin ennen silloin ennen on kaikki yhtähyvin taas taas taas!
Työpaikalla ei tervehditä, ei katsota silmiin, ei puhuta mitään, mulkoillaan pahasti jos kohdalle sattuu varsinkin jos tuo toinen sattuu tervehtimään. Silloin vasta otetaan helvetin murhanhimoinen ilme. Juu juu pelottavia paikkoja ne työpaikan käytävät. Juu ja ai niin pitää päästä vielä toista kyykyttämään, että älä seiso siinä vaan tuossa 10 cm päässä ihan vaan siksi kun minä sanon! Että maä kaipaan niitä vanhoja hyviä aikoja!
Jopas oli lysti tarina - käytävällä sattuu ja tapahtuu ne elämän parhaat ja mieliinpainuvimmat
tapahtumat - sanoi kuka mitä muuta tahansa! Kävi ja unohdu ei mihinkään. Käytävällä kun
seisoi magneetti, joka veti puoleensa niin rajusti että mitään muuta ei näkynytkään.
Ei voi muuta kuin kaivata! !
Eikös ollutkin hieno tarina ja ainaskin melkein suurinpiirtein noin se meni. Käytävät on työpaikan sielu ja portaikot mahtavia kohtaamisenpaikkoja. Ihailin pakaroitaan joskus...tosin niitähän saakeli on joku muukin ihaillut murrr. ja silmiään ja käsiään ja ...Joskus vaan käy niin, että sitä vaan niiku silleen jää tota noin kiinni johonkin ihmiseen. Mitenhän monia ihmisiä näennäisen välinpitämättömästi kulkee ohitse sisikunta kiehuen. Sydän läpättää ja huippaa ja tahtoisi vain tunkea toisen lähimpään kolleroon ja pussata niin että tuntuu. Nyt meni voimat kun oikein kuvittelen miten se käytännössä tapahtuisi. Työpaikka-ahdistelua!
Tarinatuokio tässä nyt sitten illanpäätteeksi. Totuus on silti tarua ihmeellisempää! Ja olipas mulkoilua ja patsastelua ja sitten ujoilua. Siltikin ...kaipaa vanhoja hyviä aikoja :)
Taas joku tyttönen ikävöi varattua. on se niin lutunen voi hellan lestas.
Enhän mä edes tunne sua :]