Eli meillä on 2v narttu koira jolla pitäisi juoksut olla vasta toukokuussa. neljä päivää sitten menin eläinlääkärille, koska heräsin siihen kun koira ulvoi kivusta. Pissan mukana tuli verta. Eläinlääkäri tyhjensi anaalirauhaset ja antoi antibiootti ruiskeen sekä 10pv:n lääkekuurin. Hoito oli anaalirauhasiin ja mahdolliseen virtsatietulehdukseen. Veren tippuminen väheni. Eilen koiran tullessa alas sohvalta sai taas "kipukohtauksen" ulvoi,ei antanut koskea. Se meni ohi muutamassa minuutissa. Soitin eläinlääkkärille, joka kehotti odottamaan lääkekuurin loppuun ja pitämään koira levossa, siis ei pitkiä lenkkejä yms. Tänään pihalta sisään tullessa koira taas vinkui/ulvoi hetken kivusta ja nuoli tiuhaan takapäätä. Eilisen sohva episodin jälkeen mielestäni on taas vertaa tiputtanut enemmän. Ns. kipukohtausten välillä koira on kuitenkin normaali.
Onko kenelläkään kokemuksia vastaavasta tai tietoa mitä tämä voisi olla? Lääkekuuri loppuu vasta kuuden päivän päästä. Ajattelin huomenna soittaa jollekin muulle eläinlääkärille ja kysyä mielipidettä, mutta tuli mieleeni,, että onko kenenkään muun koiralla olla vastaavaa.
2v narttu, verta pissassa ja "kipukohtauksia"
KJO
3
315
Vastaukset
- 13+7
Voisiko olla tuo: http://www.clinivet.fi/artikkelit/koira_artikkelit/artikkeli_8.html
- ggggggggg
märkäkohtu
- HNDTYJN
Soita HETI takaisin ell ja varaa aika HETI.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Saako kantaa asetta
Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup483507Mies mitä ajattelet naisista?
Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.1242802Mitä laitatte karjalanpiirakan päälle?
Voita tietenkin, mutta mitä muuta? Itse yleensä juustoa, jotain leikkelemakkaraa ja tuorekurkkua402454Kerro kaivattusi
Jokin tapa/piirre mikä sinua viehättää ja mistä hän voisi myös tunnistaa itsensä.652177Vakkuri puhuu että Suomi joutuu sotaan.
Hänen mukaansa asiantuntijat ovat yhtä mieltä että Suomi joutuu sotaan Venäjän kanssa. En tiedä kuinka lähellä se on, mu4311747- 621227
- 561123
- 2591059
Järkyttävä tieto Purrasta
Purra tapasi nykyisen miehensä täällä. Suomi24:ssä! Tulipa likainen olo. Nyt loppuu tämä roikkuminen tällä palstalla.651011- 45978