Nytkin mietin tohkeissani ja ihan innoissani mitä ostan kaupasta heti kun ne aukee.Oikee perhosia myllertää mahassa.En kestä odottaa sitä että pääsen ahmimaan.Se on niin ihanaa.Ihaninta mitä tiedän.
Mä haluan parantua,enemmän kun mitään muuta.Tää bed on pilannut mun elämän ihan totaalisesti.Musta silti tuntuu et mun kohdalla ei ole enää mitään toivoa.
Mä olen niin sairas!
5
794
Vastaukset
- kukkuu-
Mulla on ihan toi sama, välillä olen saattanut valvoa öitä siksi että olisin heti valmiina lähtemään kauppaan kun ne aukeaa... oottaa ihan täpinöissä ja hyörii kengät jalassa eteisessä että joko sitä kehtais lähteä.
Mullakin elämä mennyt pilalle, nyt jo, vaikka mulle tää on aika uusi juttu kun anoreksia kääntyi bulimian kautta tähän.......
vihaan tätä. - stär
sama täällä. JOKA IKISEN ahmimiskohtauksen jälkeen vihaan itteäni ja LUPAAN ittelleni ettei sama homma koskaan toistu ja uskonkin ettei toistu!! mahaan koskee ja häpeän itteäni niin paljon ettei olisi mitään syytä uskoa, et antaisin noin kauhean kidutuksen enää ikinä toistua. ja sit 1-2 päivän kuluttua istuskelen koneella tai makaan sängyssä ja uneksin kaikkea kivaa minkä voisin tungeta naamalla, ja tietenki loppujen lopuksi kiirehdin kaupalle ja arvaatkaapa mitä, ahimimiskohtaus toistuukin.
- tyttö^^
mul oli sama tilanne joku puol v sit. Mut pääsin siit yli ku pakotin itteni pitämään viikon tauon ahmimisesta. Sen jälkeen oli helpompi vastustaa ahmimista, vaikka ahdistikin. Mutta bed vaikuttaa vieläkin elämääni, en voi vieläkään ostaa paljon ruokaa kerral, koska silloin saattaisin syödä liikaa. Ahmimiskohtausta en oo kuitenkaan saanut nyt puoleen vuoteen. Minua auttoi myös, kun tunnistin bedin perus piirteet: ahmimiskohtauksen tullessa bediä sairastava syö selvästi normaalia isomman määrän ruokaa kerralla, syömistahti on huomattavasti nopeampaa kuin tavallisesti, ahmiminen tapahtuu yksinollessa. Ja sit kun ahmimiskohtaus iski, vältin noita peruspiirteitä, eli söin hitaasti, ja kohtuullisen määrän kerralla. Omituine keino mut autto mua :) Näillä keinoil sain mun bedin jotenkin hallintaan. Tsemppiä kaikille!
- rauhoittukaatytöt
EI saa tytöt tuollaista suunnitella edes, että pakosti itseä laihduttaa tai jotain, se on vaarallista, kun luin lehdestä, että vaarallisia sellaiset tyttöjen että pitää laihduttaa väkisin.
Kun ensinnäkään pojille se paino ei ole tärkeä asia, vaan sellainen että tyttö on mukava ja jota voi hoitaa, ainakin minulle.
Tuo on tärkeätä että tyttö on mukava ja pystyy auttamaan sitten omissakin huonoissa hetkissä. - Gerlop
Haluutteko parantua? Nuo ruoat, mitkä alkaa liikkua mielessä ovat ihan normaaleja ajatuksia. Silloin on nälkä ja olisi hyvä syödä jotain itselleen maistuvaa ja ne katoaa mielestä taas tunneiksi. Tietysti jos luulee kestävänsä nälkiintymisen niin sitten saa odottaakin ruoan tulevan mieleen päällimmäiseksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann2441801Olen niin kesken
Omien asioiden suhteen etkä voi odottaa loputtomiin. Mun on muutenkin niin vaikea suhun luottaa vaikka joku ihme syvyys131262Tietääkö joku ylläpidosta?
Miten näillä palstoilla tomii tuo ylläpito, onko sitä yli päätään olemassa vai ovatko huhut totta että on palstan kirjoi2071201Auttaja paikalla. Kerro huolesi. (Osa 2)
Voin auttaa sinua näkemään tilanteesi uudesta näkökulmasta. Voin antaa lohtua, toivoa ja rohkeutta. Olen elänyt maan pä1851095Nainen olet ensimmäinen tarpeeksi vahva
joka kestää tämän kokonaisuuden, minut. Persoonani, tunteeni, kipuni, pelkoni. Olen aina pidätellyt itseäni ja antanut v60893TTK:sta tippunut Sara Siipola rehellisenä Jurza-open kanssa: "Että jaa, siinäkö..."
Tippuiko oikea TTK-pari ensimmäisenä? Joka tapauksessa iso kiitos tansseistanne Sara ja Jurza Tanssii Tähtien Kanssa -p18884- 62855
- 51816
Mä tuun aina rakastamaan sua J
Mutta en pysty kertomaan, että mikä mulla on hätänä. Mä en kertakaikkiaan pysty. Joskus naureskelit muiden ihmisten vai61773Martina ei mennyt naimisiin
IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva126770