Nytkin mietin tohkeissani ja ihan innoissani mitä ostan kaupasta heti kun ne aukee.Oikee perhosia myllertää mahassa.En kestä odottaa sitä että pääsen ahmimaan.Se on niin ihanaa.Ihaninta mitä tiedän.
Mä haluan parantua,enemmän kun mitään muuta.Tää bed on pilannut mun elämän ihan totaalisesti.Musta silti tuntuu et mun kohdalla ei ole enää mitään toivoa.
Mä olen niin sairas!
5
809
Vastaukset
- kukkuu-
Mulla on ihan toi sama, välillä olen saattanut valvoa öitä siksi että olisin heti valmiina lähtemään kauppaan kun ne aukeaa... oottaa ihan täpinöissä ja hyörii kengät jalassa eteisessä että joko sitä kehtais lähteä.
Mullakin elämä mennyt pilalle, nyt jo, vaikka mulle tää on aika uusi juttu kun anoreksia kääntyi bulimian kautta tähän.......
vihaan tätä. - stär
sama täällä. JOKA IKISEN ahmimiskohtauksen jälkeen vihaan itteäni ja LUPAAN ittelleni ettei sama homma koskaan toistu ja uskonkin ettei toistu!! mahaan koskee ja häpeän itteäni niin paljon ettei olisi mitään syytä uskoa, et antaisin noin kauhean kidutuksen enää ikinä toistua. ja sit 1-2 päivän kuluttua istuskelen koneella tai makaan sängyssä ja uneksin kaikkea kivaa minkä voisin tungeta naamalla, ja tietenki loppujen lopuksi kiirehdin kaupalle ja arvaatkaapa mitä, ahimimiskohtaus toistuukin.
- tyttö^^
mul oli sama tilanne joku puol v sit. Mut pääsin siit yli ku pakotin itteni pitämään viikon tauon ahmimisesta. Sen jälkeen oli helpompi vastustaa ahmimista, vaikka ahdistikin. Mutta bed vaikuttaa vieläkin elämääni, en voi vieläkään ostaa paljon ruokaa kerral, koska silloin saattaisin syödä liikaa. Ahmimiskohtausta en oo kuitenkaan saanut nyt puoleen vuoteen. Minua auttoi myös, kun tunnistin bedin perus piirteet: ahmimiskohtauksen tullessa bediä sairastava syö selvästi normaalia isomman määrän ruokaa kerralla, syömistahti on huomattavasti nopeampaa kuin tavallisesti, ahmiminen tapahtuu yksinollessa. Ja sit kun ahmimiskohtaus iski, vältin noita peruspiirteitä, eli söin hitaasti, ja kohtuullisen määrän kerralla. Omituine keino mut autto mua :) Näillä keinoil sain mun bedin jotenkin hallintaan. Tsemppiä kaikille!
- rauhoittukaatytöt
EI saa tytöt tuollaista suunnitella edes, että pakosti itseä laihduttaa tai jotain, se on vaarallista, kun luin lehdestä, että vaarallisia sellaiset tyttöjen että pitää laihduttaa väkisin.
Kun ensinnäkään pojille se paino ei ole tärkeä asia, vaan sellainen että tyttö on mukava ja jota voi hoitaa, ainakin minulle.
Tuo on tärkeätä että tyttö on mukava ja pystyy auttamaan sitten omissakin huonoissa hetkissä. - Gerlop
Haluutteko parantua? Nuo ruoat, mitkä alkaa liikkua mielessä ovat ihan normaaleja ajatuksia. Silloin on nälkä ja olisi hyvä syödä jotain itselleen maistuvaa ja ne katoaa mielestä taas tunneiksi. Tietysti jos luulee kestävänsä nälkiintymisen niin sitten saa odottaakin ruoan tulevan mieleen päällimmäiseksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2824751Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353056Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k502959Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.7986Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52969Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78961