Sikataudin

Ovatko sikataudin näytteet joutuneet kaatopaikalle?

http://www.pohjolansanomat.fi/cs/Satellite/PS-Uutiset/1194667899263/artikkeli/veriputkilot nimineen lojuvat kaatopaikalla.html
6141
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Jos joku menee pieleen tässä maassa, niin sen täytyy aina tavalla tai toisella liittyä rokotteisiin.

Äänestä

Ilmeisesti et ole kovin sivistynyt lääketieteestä?

H1N1 taudin sairastaneean tiedän, että ne virusnäytteet ovat jotain muuta eritettä kuin verta.

Äänestä
  • Et sitten keksinyt 120 euron viikkorahallesi parempaa käyttöä kuin Hini-testi yksityislääkärillä? hahahahahhahahhhahah

    Äänestä

Ei oo sulla sitten tietoutta maamme terveydenhoitojärjestelmistä(kään)? Ihan terveyskeskuksessa hoidettiin koko rumba. Viikorahani jäivät siis säästöön.

Ei kannata vedellä omia johtopäätöksiä, kun et selvästi sellaisia osaa oikein tehdä.

Kaiketi teillä eräillä on jäänyt levy päälle tämän "vastustamisenna" kanssa, kun kaikki vastustaviksi tulkittavat viestit ovat tulleet uhkaksi. Toivottavasti ymmärrätte, että ihmiset näkevät tuon käyttäytymismallin ja vetävät siitä omat johtopäätökset. Tämä taas johtaa siihen, että sinunkaltaisiltasi lähtee uskottavuus, mikä johtaa siihen, ettei sinunkaltaisiasi oteta tosissaan, mikä johtaa siihen, ettei ihmiset enää jaksa kiinnostua. :) Kannattaa olla kriittinen, mutta sitä ei kannata olla kiihkomielisinä.

Äänestä

En ihmettelis vaikka niin olisi. En tiedä edes onko mitään sikainfluenssatutkimusta oikeasti olemassakaan kun se on pitänyt keskittää salaperäisesti ainoastaan yhteen paikkaan...

Äänestä

Kyllä silloin alkuvaiheessa sanottiin , että rokotukset olivat vaan kokeilua, mutta kun piikkejä saatiin lisää, niitä ruvettiinkin jakamaan avokätisesti, mikä pistikin epäilemään enkä uskaltanut ottaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


näytteet. kirjoitti:

Ovatko sikataudin näytteet joutuneet kaatopaikalle?

http://www.pohjolansanomat.fi/cs/Satellite/PS-Uutiset/1194667899263/artikkeli/veriputkilot nimineen lojuvat kaatopaikalla.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu