Raya Divers kalastusreissut?

Onko kokemusta RD:n järjestämistä kalastusreissuista Phuketista?
151107
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Kannattaa ostaa kaikki kalastus, sukellus- ja snorklausreissut kadulta paikallisten järjestäjien kojuista.Säästät reippaasti yli puolet hinnasta ja aivan yhtä tasokasta kuin RD:n järkkäämät retket.

Äänestä
  • Millä hinnalla pääsee Khao lakista Similanille päiväks? Oon löytäny jonkun paikallisen firman sivut mutta kalliilta neki vaikuttaa, n. 70-90e/pää. Meitä on 2 aik ja 2 lapsia 12 ja 10vee.

    Äänestä

  • RD:n reissu 400 b, kojuistako 200 b??? Enpä usko

    Äänestä

  • Groisos kirjoitti:

    RD:n reissu 400 b, kojuistako 200 b??? Enpä usko

    että näin,,

    Äänestä

  • pää_ kirjoitti:

    Millä hinnalla pääsee Khao lakista Similanille päiväks? Oon löytäny jonkun paikallisen firman sivut mutta kalliilta neki vaikuttaa, n. 70-90e/pää. Meitä on 2 aik ja 2 lapsia 12 ja 10vee.

    järjästää Similanin retken 3400B luonnonpuistomaksu 400B. Sama firman kalastusretki 3000B kalastaja 2000B kansipaikka.

    Äänestä

  • Groisos edelleen kirjoitti:

    että näin,,

    Kalastus, sukellus vai snorklaus?.
    4000 baht sukellus reissu?.

    Äänestä

  • old_profile_39062 kirjoitti:

    Kalastus, sukellus vai snorklaus?.
    4000 baht sukellus reissu?.

    Oli kysymys,,,,,,,

    Äänestä

paikalisten veneissä ei aina ole pelastusliivejä ovat muutenkin vähän välinpitämättömiä turvalisuus asioissa jos paikalisillä aika huonoa englantia myös rd retkistä voi tinkiä mukavia oppaita

Äänestä

oltiin paikallisen ( princess tour muistaakseni ) raijan reissulla. Mielestäni ihan hyvin järkätty reissu ja yli puolet halvempi kuin RD:n matka ( joka putkuteltiin hitaalla paatilla ). Oppaana oli thaikkujen armeijan entinen taitelusukseltaja ja ihan pätevän tuntuinen hemmo.

Älkää vaan erehtykö ostamaan varusteita kys. suomalaiselta firmalta. Saatatte kokea yllätyksen ( siis lompakkonne)

Äänestä

Suomalainen midnight sun jarjestaa 2200 bahtin hintaan kalastusreissuja. suomalainen opas.

Äänestä

Reissut ihan ok mut homma kasvanu vähän liian suureks joten on vähän massatuotannon maku. Ens kerran valitsen jonkun muun vaikka calong seasportin jolla oli kivempi ja yksilöllisempi reissu, ja halvempi.

Äänestä

Siis kalastus reissu RD :llä 4000 bht, pattayalla tollaiset reissut on 1000 bht, sisältäen juomat ja syömiset.
Ei ole ihme että RD :llä on niin paljon työntekijöitä, ja suurin osa aikas uunoja. Tavallisi AM oppaita, hinttari Kimmon tapaisia, joka ei edes tiedä mitä kippis on thaiksi.

Äänestä

Ohhoh!
Vilkasin tuon RDn hintoja just.
Tosiaan 4000baht kalareissu.
Mä oon käynyt
http://www.patong.fi/vene.htm
reissulla.
On muuten hieno vene:) ja hintaan 2200baht.
Sis:soft juomat, ruoat, kuljetukset ym.

Äänestä

4000 tonnia ja rd sa pitää kalat. ihan järkevää...

Äänestä

Suomalainen valittaa suomalaisesta yrityksestä Thaimaassa.
Jotenkin niin perisuomalisen tuntuista valittamista.

Se ainakin on varma,että thaifirmassa ei turvallisuudesta piitata läheskään samalla tavalla kuin suomalaisessa vastaavassa.

thaimaan armeijan sukeltaja... tosi vakuuttavaa. onhan RD:lla Suomen armeijan kouluttamia (varusmies)taistelusukeltajiakin hommissa.

p.s. Thaimaan armeija järjestää turisteillekin 'ekstreemkursseja' maksua vastaan. Sinne vaan...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Japaduu kirjoitti:

Onko kokemusta RD:n järjestämistä kalastusreissuista Phuketista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu