Kotitekoisia TARRASUKKIA?

Lahjaostoksilla

Heijsan! Etsiskelen ainetta, jolla voi tehdä tavallisista lasten sukista "jarrusukkia", eli tököttiä jolla voisi kotona lisätä sukkiin niitä tarratäpliä. Tiedättekö, onko tällaisella aineella nimeä? Tiedätkö mistä sitä kannattaisi lähteä etsimään? Ensi viikolla on edessä soittokierros askarteluliikkeet, ompeluliikkeet, lastentarvikeliikkeet ellei ideoita ilmaannu, mutta jos jollain on jo tietoa niin nopeutathan prosessiani? :) Kiitos!

3

257

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • latex-kumi maito

      Hei,
      Minä tein muutama vuosi sitten tuon etsimistyön, oli aikaavievää. Mukava kun nyt pystyn auttamaan sinua. Nimeltä tuo aine on latex-kumi maito, (latex-rubber milk). Se on valkoista nestemäistä ainetta, haisee aika pahalle. Sitä ei monesta paikasta saa, mutta esim. Punanaamiosta minä ostin (ainetta käytetään myös maskeeraukseen siksi näistä liikkeistä), Markku Purho Ky ja Merinovilla.com. Nyt kun tiedät aineen nimen voi löytyä muualtakin.
      Mukavaa sukkientekoa sinulle!

      • afjnakjn

        Kiitos paljon!! :)


    • Näpertäjä

      Sock-Stop askartelu- ja käsityöliikkeistä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      82
      1399
    2. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      68
      1197
    3. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      214
      1184
    4. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      202
      1174
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1039
    6. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      103
      993
    7. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      65
      913
    8. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      128
      891
    9. Ihmeelliseltä pikkunaiselta....

      Jatkakaa vaikka tässä jos on jotain mitä joku haluaa että mä näen... En jaksa, eikä mua kiinnosta sitä jätti ketjua t
      Ikävä
      123
      788
    10. Tiesin, että olet jotenkin paha ihminen

      Vaikka muuta osaat esittää.
      Ikävä
      77
      755
    Aihe