Heippa!
Kuulemma futismatsin katsominen Madridissa on elämys jo itsessään. Ollaan kaverin kanssa menossa Madridiin huhtikuun lopulla ja voitaisiin siis käydä joku ottelu katsastamassa.
Ongelma on, että kun googlettelen jalkapallomatseja, sieltä tulee vain Real Madridin matseja... ja meille kelpaisivat kyllä hyvin jotkut halvemmatkin liput :D
Vinkkejä, kokemuksia?
Jalkapallo-ottelua katsomaan Madridissa
4
881
Vastaukset
- 9 + 6 = ?
Siis halusitteko mennä katsomaan Real Madridin ottelua vai ihan vaan ottelua Madridissa? Voisitte myös nimittäin mennä katsomaan Atletico Madridia tai Getafea.
Lisäksi saattaisi olla paras yrittää hommata liput paikan päältä. Se ainakin olisi paljon edullisempaa...
näin mä tän aikain kattosin- madrileña
Ihan vaan ottelua Madridissa, ei Real Madridin ottelua.
Minkä hintaisia liput noihin Atletico Madridin tai Getafon otteluihin mahtavat olla?
Netistä näkee varmaan jotain aikataulua, milloin noita otteluita pelataan? :) - peliin aikova
Saako Real Madridin peliin ostettua lippuja paikanpäältä muualta kuin stadionilta?
- Matseissa ollut
peliin aikova kirjoitti:
Saako Real Madridin peliin ostettua lippuja paikanpäältä muualta kuin stadionilta?
Realin ja Atleticon peleihin lippujen ostaminen on nykyisin helppoa kuin heinänteko. Nettipalvelusta servicaixa.com niitä saa ostettua ihan Suomestakin käsin, kuten myös esim teatteri- ja konserttilippuja. Palvelu puhuu myös englantia ja ne ovat ihan normaalihintaisia lippuja eivätkä mitään tuplahintaisia englantilaisten välittäjäfirtmojen lippuja.
Homma toimii samalla tavalla kuin esim. Lippupalvelun sivuill a, paitsi hieman kätevämmin. Valitset matsin mihin olet menossa, valitset paikat stadionkartasta, maksat luottokortilla ja liput saat tulostettua Madrdissa Servicaixan pankkiautomaatesita samalla luottokortilla millä olet ne netissä maksanut. Realin peleihin liput tulevat myyntiin vasta noin viikko ennen peliä, Atleticon peleihin paljon aiemmin.
Tuli tämä vähän myöhään, mutta ehkä tästä on apua jollekin joka suunnittelee menevänsä Madridiin La Liga otteluun esim. ensi kaudella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1046684KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3706264Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei603123Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521112604Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1072256- 1251814
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191673Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään341395Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811350- 731237