Jalkapallo-ottelua katsomaan Madridissa

Heippa!
Kuulemma futismatsin katsominen Madridissa on elämys jo itsessään. Ollaan kaverin kanssa menossa Madridiin huhtikuun lopulla ja voitaisiin siis käydä joku ottelu katsastamassa.

Ongelma on, että kun googlettelen jalkapallomatseja, sieltä tulee vain Real Madridin matseja... ja meille kelpaisivat kyllä hyvin jotkut halvemmatkin liput :D
Vinkkejä, kokemuksia?
4933
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Siis halusitteko mennä katsomaan Real Madridin ottelua vai ihan vaan ottelua Madridissa? Voisitte myös nimittäin mennä katsomaan Atletico Madridia tai Getafea.

Lisäksi saattaisi olla paras yrittää hommata liput paikan päältä. Se ainakin olisi paljon edullisempaa...

näin mä tän aikain kattosin

Äänestä
  • Ihan vaan ottelua Madridissa, ei Real Madridin ottelua.
    Minkä hintaisia liput noihin Atletico Madridin tai Getafon otteluihin mahtavat olla?
    Netistä näkee varmaan jotain aikataulua, milloin noita otteluita pelataan? :)

    Äänestä

  • Saako Real Madridin peliin ostettua lippuja paikanpäältä muualta kuin stadionilta?

    Äänestä

  • peliin aikova kirjoitti:

    Saako Real Madridin peliin ostettua lippuja paikanpäältä muualta kuin stadionilta?

    Realin ja Atleticon peleihin lippujen ostaminen on nykyisin helppoa kuin heinänteko. Nettipalvelusta servicaixa.com niitä saa ostettua ihan Suomestakin käsin, kuten myös esim teatteri- ja konserttilippuja. Palvelu puhuu myös englantia ja ne ovat ihan normaalihintaisia lippuja eivätkä mitään tuplahintaisia englantilaisten välittäjäfirtmojen lippuja.

    Homma toimii samalla tavalla kuin esim. Lippupalvelun sivuill a, paitsi hieman kätevämmin. Valitset matsin mihin olet menossa, valitset paikat stadionkartasta, maksat luottokortilla ja liput saat tulostettua Madrdissa Servicaixan pankkiautomaatesita samalla luottokortilla millä olet ne netissä maksanut. Realin peleihin liput tulevat myyntiin vasta noin viikko ennen peliä, Atleticon peleihin paljon aiemmin.

    Tuli tämä vähän myöhään, mutta ehkä tästä on apua jollekin joka suunnittelee menevänsä Madridiin La Liga otteluun esim. ensi kaudella.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


madrileña kirjoitti:

Heippa!
Kuulemma futismatsin katsominen Madridissa on elämys jo itsessään. Ollaan kaverin kanssa menossa Madridiin huhtikuun lopulla ja voitaisiin siis käydä joku ottelu katsastamassa.

Ongelma on, että kun googlettelen jalkapallomatseja, sieltä tulee vain Real Madridin matseja... ja meille kelpaisivat kyllä hyvin jotkut halvemmatkin liput :D
Vinkkejä, kokemuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu